Přijede Kolín, poslední tým Fotbalové národní ligy

24. 4. 2015

O P A V A - Poslední celek Fotbalové národní ligy Kolín se představí v sobotu na opavském trávníku. Slezané jsou ve formě a do sobotního duelu jdou v roli velkého favorita. Nic jiného než tři body se od výběru trenéra Jana Baránka neočekává. Utkání v Městských sadech startuje v <b>sobotu 25. dubna</b> od <b>18</b> hodin.

Kolín doma v neděli hostil Třinec a podařilo se mu bodovat. Hosty poslal do vedení proměněnou penaltou Malcharek, za domácí srovnával v nastavení Teplý. Bod za remízu 1:1 byl pro domácí jedenáctým v sezoně. „Jedna chyba nás trošku srazila do kolen. Hra nebyla špatná, nechybělo ani nasazení, vytvořili jsme si i šance, bohužel branku jsme dali až v závěrečné minutě," řekl po utkání kolínský stratég Ladislav Bobek. „Je to škoda, protože mužstvo to psychicky potřebuje. Bylo by to povzbuzení do další práce. Ale zaplaťpánbůh za bod," dodal.

Opava se s Kolínem utkala na podzim. Na jeho hřišti dokázala zvítězit 1:0, když o jediný gólový zápis se postaral ve 42. minutě po centru Zdeňka Pospěcha hlavou Tomáš Machálek. Středočeši vyměnili během zimní přestávky kromě trenéra, kdy Jaroslava Veselého nahradil Ladislav Bobek, také podstatnou část kádru. V něm skončil i náš odchovanec Václav Jurečka, který výrazně pookřál a napevno se zabydlel v opavské základní sestavě.

A jak vypadá aktuální kolínská soupiska? V brance si post jedničky vydobyl odchovanec Drnovic a bývalý gólman Slovácka a Jihlavy Luděk Vejmola, který byl před třemi týdny nominován do reprezentační dvacítky. Šest prvoligových startů má na svém kontě bosenský záložník Mirzad Mehanovič, který je kmenovým hráčem Mladé Boleslavi, pevné místo v základní sestavě má hlučínský odchovanec Michal Skwarczek. Ten má za sebou angažmá v Jablonci a Karviné. Šestadvacet zápasů v nejvyšší soutěži a tři vstřelené branky má na kontě záložník Martin Hurka, jenž prošel pražskou Slavií a Českými Budějovicemi.

Dres sešívaných oblékal také Jiří Sodoma, další kolínský hráč Patrik Čavoš fotbalově vyrostl v pražské Spartě. O ofenzivu by se měl starat Jakub Teplý, jenž kopal v minulosti za Jihlavu, Jirny a Táborsko. „Musíme vyhrát, každý jiný výsledek by byl pro nás zklamáním,“ řek krátce opavský obránce Matěj Hrabina.

Sobotní zápas Slezského FC proti Kolínu má úvodní výkop na programu v sobotu 25. dubna od 18 hodin.