oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Preview: SFC Opava – Ústí nad Labem

První Opava se představí doma, vyzve ústeckou Armu

25.08.2016, autor Redakce
Opava – Na opavské fotbalisty čeká druhý domácí zápas. Slezané momentálně vedou Fotbalovou národní ligu, což je proti ústecké Armě pasuje do role favorita. Utkání v Městských sadech startuje v sobotu 27. srpna od 18 hodin.

Severočeši v úvodním kole padli ve Frýdku, pak s přehledem porazili Sokolov, o týden později padli doma s ostravským Baníkem.

Stejně jako v Městských sadech, tak i v Ústí došlo k trenérské rošádě. Petra Němce nahradil bývalý ligový fotbalista Jiří Skála. Změn doznal také hráčský kádr. Nejlepší střelec týmu Tomáš Smola zamířil do Opavy. Eliášovi s Křapkou skončilo hostování v Mladé Boleslavi, kontrakt skončil Veverkovi.

Svěží vítr by měl přinést olomoucký útočník Pavel Moulis. Do Ústí se vrací oklikou přes Jablonec, Příbram a Sigmu. Na kontě má 31 ligových zápasů, ve kterých dal dva góly. Střílet branky má v popisu práce třiadvacetiletý sparťan Lukáš Pouček. Druhou nejvyšší soutěž si vyzkoušel už v Pardubicích a Sokolově, na kontě má deset vstřelených branek.

Dva fotbalisty si přivedl Jiří Skála z Teplic. Šestadvacetiletého útočníka Martin Jindráčka, jenž prošel také Mostem a Vyšehradem. Že se jedná o zkušeného fotbalistu, dokazují statistiky. V lize odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil devět branek. Druhým Tepličákem je Daniel Procházka.

Dalším nováčkem je František Mysliveček, který prošel například pražskou Slavií a poslední sezonu strávil ve Vyšehradě, kde tento jednadvacetiletý záložník patřil do základní sestavy. Když k tomu připočteme stávající hráče jako Zachardu, Zeman nebo Zukie, nemá Ústí rozhodně špatný tým.

Ve svém posledním vystoupení podlehla Arma doma ostravskému Baníku 0:3. „Na začátku jsme měli šance a mohli jsme jít do vedení, ale pak jsme dostali laciný gól, kdy jsme nezavřeli prostor. A stejně jako v minulém utkání nás zbrzdilo zbytečné vyloučení. Baník zvítězil naprosto zaslouženě,“ řekl po zápase trenér Severočechů Jiří Skála.

„Obrana tápala, nebyli jsme zodpovědní směrem dozadu a nezachytávali jsme náběhy soupeře za obranu. Přestože to hráči předem věděli, tak sílu soupeře zbytečně podcenili a byli nervózní,“ dodal.

V loňském ročníku měli Slezané s Ústím aktivní bilanci. Na půdě Army díky neskutečnému závěru vydřeli remízu 3:3, doma pak zvítězili v poměru 2:1. Jak si opavští fotbalisté povedou nyní? Na to odpoví až samotné sobotní utkání.

Zápas v Městských sadech má úvodní výkop na programu v sobotu 27. srpna od 18 hodin. Pokud budete na stadionu chybět, můžete průběh utkání sledovat prostřednictvím serveru Onlajny.com, kde bude připravena podrobná textová reportáž.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies