oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
Rozhovor – Vilém Fendrich

První bod nás nastartuje, věří Fendrich. Zápas v Edenu si užíval

04.08.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Praha – Po vážném zranění kolene prožíval nejtěžší období kariéry. Pracoval na sobě a v závěru uplynulé sezony si zkusil zachytat v zápasech divizní rezervy SFC. V sobotu pak několika parádními zákroky držel na vodou šance Opavy ve slávistickém Edenu, kde Slezané padli v poměru 1:3.

Prvoligový debut jej čekal na horké půdě Slavie. V první půli měl za sebou natřískanou Tribunu Sever, ta jej ale nevyvedla z míry. „Měli jsme za sebou finále poháru, což bylo atmosférou hodně podobné. Užíval jsem si to, protože v takové atmosféře snad člověk ani nemůže hrát špatně,“ říká Vilém Fendrich.

„V zimě jsem nevěděl, zda budu s fotbalem pokračovat. Koleno se mi zhoršovalo, vypadalo to blbě. Jsem rád, že jsem se dal dohromady a mohl tady nastoupit. Jen je škoda, že to nevyšlo výsledkově,“ lituje po svém návratu.

V první půli měli favorizovaní sešívaní více ze hry a vedli po krásné ráně Hušbauera. „Takhle to trefit? Klobouk dolů,“ oceňuje zásah slávistického kapitána. „Je fakt, že jsme byli trochu jako na kolotoči, ale ve druhém poločase se hra trochu vyrovnala. V závěru jsme dokonce sahali po bodu. Bohužel to nevyšlo,“ mrzí opavského brankáře.

Ten krátce po změně stran kapituloval po penaltě Hušbauera, ale Slezané se nevzdali. Přidali, a když deset minut před koncem snížil Kuzmanović, začala se Slavia obávat o výsledek. „Postupem času se to začalo vyrovnávat, a kdyby to na konci Heloš (Matěj Helebrand – pozn. red.) trefil na 2:2, bylo by hotovo. Remízu bychom si odvezli,“ tvrdí Fendrich.

Opavští po třech kolech nemají na svém kontě ani bod. Byť v žádném utkání herně nepropadli a na stadionech obou pražských S předvedli velmi sympatický výkon. „Měli jsme těžký los, i když na něj se vymlouvat nechci. Musíme koukat dál, máme před sebou další zápasy,“ nabádá gólman Slezského FC.

„Pokud budeme pokračovat ve výkonech jako ve druhé půli, jsme blízko tomu, abychom nějaké body posbírali. Je to o prvním bodu. Až ho získáme, věřím, že se pak nastartujeme,“ uzavírá Vilém Fendrich.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies