oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 23.7., Nad
SFC Opava 
od 18:00
 Olomouc
Očima trenéra

Remíza je pro nás ztráta, přiznává Kováč. Musíme dál tvrdě pracovat

28.06.2020, autor Redakce | FOTO: Deník / Lukáš Ston
Opava – Duel pravdy fotbalistům Slezského FC nevyšel dle představ. V souboji s poslední Příbramí to nebyla žádná hitparáda a výsledná bezbranková remíza je pro Slezany v tuto chvíli málo. Jak utkání hodnotil opavský kouč Radoslav Kováč?

„Je to pro nás stoprocentně ztráta. Když to rozdělím, v první půli jsme hráli hrozně nervózně. Nakopávali jsme balony, což nechceme. Je vidět, že to bude trvat déle. Musíme tomu dát tvar a dát balon na zem. Vzadu nemáme odvahu,“ mrzí Kováče. „První půle byla slabší, ve druhé už to bylo lepší. Dostali jsme se do několika šancí, měli jsme centry, ale čekal jsem od nás víc. Málo se cpeme do vápna. Samozřejmě hrajeme o záchranu a hlava pracuje, ale čekal jsem, že se uvolníme víc,“ dodává.

Na souhře opavského celku byla vidět nervozita. „Je to náročné. Hrajeme o záchranu a někteří kluci mají devatenáct let. Je to pro ně těžké, ale klobouk dolů před tím, jak to zvládají. Perou se s tím statečně. Čekám víc od zkušenějších kluků třeba odzadu, že by měli víc hrát, i když třeba Žiďas jde skvěle, až na hranu. Už má taky nějaký věk, ale jde úplně do mrtva. V rozehrávce bychom to rádi dali daleko víc na zem, ale chápu, že se hrálo o šest bodů a hlava pracuje,“ pokračuje trenér Slezského FC.

Jeho tým vyšel už podruhé v řadě gólově naprázdno. Co s tím? „V tréninku se tomu věnujeme neustále. Musíme na tom pracovat dál a věřit, že to zlomíme. Chtěli jsme vyhrát, 0:0 je dobré pro koho? Pro nás vůbec. Jsem zklamaný, čekal jsem od nás víc. Kluci v tréninku pracují, plní vše a vypadají dobře, ale v zápase hodně fungují ty hlavy. Ztratili jsme dva body, ale teď máme doma Olomouc, na kterou se musíme dobře nachystat,“ předesílá.

„Budeme tvrdě pracovat – musíme se věnovat útočné fázi i taktické stránce. Nahoře jsme špatní. Potřebujeme lepší součinnost i více centrů do vápna,“ velí Kováč.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies