oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.2., 23.kolo
SFC Opava 
od 14:30
 Olomouc
Očima trenéra Skuhravého

Roman Skuhravý: Naším největším nepřítelem byl terén

22.11.2016, autor Redakce
Frýdek-Místek – Opava chtěla ve Frýdku bodovat. To se jí nakonec podařilo, ve Stovkách remizovala 1:1. Skuhravého družina sice prohrávala, ale do konce poločasu Nemanja Kuzanovič vyrovnal. Navíc tento hráč trefil ještě břevno. Po přestávce Slezský FC přidal druhou branku, ovšem ta nebyla pro ofsajd uznána.

„Soutěž je vyrovnaná a jaro bude podle mě ještě vyrovnanější. Jsme šťastní za to, že jsme ve Frýdku neprohráli. Naším největším nepřítelem byl terén,“ řekl po utkání Roman Skuhravý, který s těžkým hracím povrchem počítal.

„Ubíralo nám to síly. Na vrchu jsme více chtěli, než jsme do toho dali klid. Všechno bylo umocněno terénem, ale to nás neomlouvá v tom, že jsme mohli utkání rozhodnout ve svůj prospěch,“ pokračoval v pozápasovém hodnocení.

Opavský kouč udělal dvě změny v sestavě. Na místě stopera nastoupil Matěj Helebrand. „Měli jsme problém v tom, že v minulém zápase si Marko Radić zlomil prst na noze a pochroumal kotník. Honza Žídek byl vykartovaný. Byl jsem hned rozhodnutý pro Matěje. Podle mě je to hráč budoucnosti a každé takové utkání mu jednoznačně pomůže,“ vysvětlil kouč Slezského FC, který na lavičce nechal sedět kanonýra Tomáše Smolu.

„Tomáš nehrál kvůli těžkému terénu. Navíc ho čeká operace, nechtěli jsme zbytečně riskovat,“ podotkl Roman Skuhravý. „Počítali jsme, že zápas bude o jednom o dvou gólech a věděli jsme, že nám v závěru utkání pomůže. To se jednoznačně potvrdilo. Dali jsme i gól. Nevím, zda byl ofsajdu. Čekal jsem, že to Tomáš vezme na sebe. Vašek Jurečka si takové situace musí pohlídat,“ uzavřel trenér Slezského FC Opava.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies