oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 12.7., Nad
Teplice 
od  
 SFC Opava
Rozhovor – Tomáš Smola

Rozhodnout derby? Nádherný pocit. Užila si to celá Opava, září Smola

13.11.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Opava – Stal se jedním z hrdinů nedělního derby. Útočník Tomáš Smola povedenou hlavičkou po nadýchaném centru Matěje Hrabiny trefil vítězství opavských fotbalistů ve slezském derby.

Svůj důležitý gól pak emotivně slavil hned u lavičky. „Bylo to derby. V tu chvíli nevíte, co máte dělat,“ směje se.

V první půli jeho únik dvakrát zastavil ofsajd, holohlavý útočník Slezského FC se tak dočkal až po změně stran. „Hrál jsem hodně na ofsajdové hranici. Stronati se Šindelářem hodně vystupovali, což ofsajdům také napomohlo. Musím si to určitě více pohlídat, ale víte, jak to hrál Pippoň (Filippo Inzaghi – pozn. red.). Taky byl furt v ofsajdu, ale jednou mu to vyšlo a šel sám na bránu,“ pokračuje v dobrém rozmaru.

Jaké to vůbec je rozhodnout svou brankou slezské derby, které opavský tým na svém stadionu ovládl poprvé od listopadu roku 1996. „Dát gól v derby a vyhrát je nádherný pocit. Zažil jsem to vůbec poprvé. Baníku jsme navíc měli co vracet, protože jsme s nimi ve druhé lize dvakrát prohráli. Užil jsem si to stejně jako celý tým a vlastně i celá Opava,“ pokračuje Tomáš Smola.

6 385. Tolik diváků sledovalo vyhecované derby. Víc diváků se kvůli bezpečnostním opatřením na stadion nevešlo. „Musím poděkovat opavským i ostravským fanouškům za to, že byl klid a utkání se dohrálo. Měl jsem z toho obavy, ale oběma táborům musím poděkovat za to, že byla skvělá atmosféra,“ pochvaluje si.

Jak rodák z Loun vůbec vnímá napětí mezi oběma rivaly? Slezským FC a Baníkem? „Nejsem odsud, ale hraju tady už ž přes dva a půl roku. Stýkám se také s kluky z ultras. Znám tady hodně lidí a vím, co to pro Opavu znamená. Jsem v tom taky pohlcený. Derby Sparta – Slavia má tradici, ale nevraživost mezi Opavou a Ostravou je daleko větší. Tohle si musíte užít,“ dodává po ceněném vítězství nad soupeřem z nedaleké Ostravy.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies