SFC Opava 1–1 FK Slavia Orlová-Lutyně

23. 2. 2013

V posledním přípravném zápase se Slezský FC střetl s Orlovou. Utkání se odehrálo i přes nepříznivé počasí, které posunulo výkop střetnutí a učinilo z hřiště v Kylešovicích sněhové kluziště.

První dvě příležitosti si vypracovali opavští hráči. Nejprve Krčmařík z levé strany poslal přihrávku před bránu, na jeho nabídku však jen těsně nedosáhli Jurečka s Metelkou.

Následně Šrom převzal míč u pravé postranní čáry, seběhl si do středu hřiště a z hranice pokutového území vystřelil na bránu. Jeho pokus ovšem skončil na tyči branky soupeře.

Hosté z Orlové se hned ze své první šance ujali vedení. Martin Václavek, který v Opavě dříve působil, dostal v 10. minutě kvalitní přihrávku za obranu a jeho prudká střela z levé strany skončila pod břevnem Květonovy branky.

Vedení hostům vydrželo pouze šest minut. Ke standardní situaci z pravé strany se postavil Roman Potočný, jehož střílený centr proletěl kolem nabíhajících hráčů a zapadl přímo k tyči.

Slezský FC mohl pár minut po vyrovnání přidat druhou branku. Krčmařík si v pravé části pokutového území zpracoval dlouhé autové vhazování Čarnoty a poslal pod sebe přihrávku Sedláčkovi. Pokus opavského záložníka zneškodnil brankář Szarowski.

Ve 28. minutě musel do akce Josef Květon, který pohotově vyběhl vstříc hráči soupeře a odebral mu míč z kopačky. V závěru prvního poločasu byl k vidění už jen jeden střelecký pokus, a to střela z voleje v podání Lukáše Krčmaříka, která mířila mimo tři tyče.

První čtvrthodina druhé půle gólové šance nepřinesla, až v 62. minutě musel předvést výborný obranný zákrok Kostelný. Chvíli poté střílel ze střední vzdálenosti Kovář vedle Hamplovy brány.

Na druhé straně byla Binarova střela tečována na rohový kop, ze kterého vzešla šance Mrázka. Opavský útočník v těžké pozici poslal svou střelu z voleje nad bránu.

Tomáš Mrázek se po kombinaci s Fickem dostal do dobré příležitosti uvnitř pokutového území, jeho prudkou střelu levačkou musel vytěsňovat brankář hostí. Chvíli poté Metelka po rohovém kopu střílel z voleje nad bránu.

Poslední fáze utkání přinesla další pokusy Slezského FC. Nejprve se po spolupráci s Mrázkem pokusil překvapit hostujícího strážce tyčí střelou z dálky Lokša. Stejný hráč poté poslal svůj pokus z pravé strany vedle tyče.

Roman Potočný v 83. minutě vyzkoušel pozornost brankáře opět z přímého kopu z velké vzdálenosti. Jeho ambiciózní pokus vytáhl Szarowski s námahou na roh.

Pět minut před koncem skončil Schaffartzikův centr z levé strany po teči obránce na břevně branky hostí. Další šanci už utkání nepřineslo, Slezský FC tak zakončil sérii dvanácti přípravných utkání remízou 1–1 s Orlovou.

První soutěžní zápas v jarní části Fotbalové národní ligy čeká Opavu v sobotu 2. března od 10:15 na hřišti Bohemians Praha.

SFC Opava – FK Slavia Orlová-Lutyně 1:1 (1:1)
Branky: 16. Potočný – 10. Václavek.

Sestava SFC Opava

Květon (46. Hampel) – Čarnota (46. Hrabina), Kostelný, Štrbák, Potočný – Šrom (46. Partyš), Metelka, Sedláček (46. Binar), Ficek (77. Schaffartzik) – Jurečka (61. Lokša), Krčmařík (61. Mrázek).

Hodnocení trenéra, fotografie

Na webu Deníku naleznete pozápasovou reakci Davida Vavrušky a také fotogalerii z utkání.