SFC Opava 5–1 FC Hlučín

16. 1. 2013

Opavští fotbalisté ve svém druhém přátelském utkání uspěli a soupeři z Hlučína nastříleli pět branek.

V sestavě Slezského FC se oproti původním předpokladům neobjevil Tomáš Mrázek, kterému se opět ozvaly problémy s kolenem. Do první půle tak vedle Hynka Prokeše nastoupil Radovan Lokša. Ten ovšem musel hned v úvodu utkání střídat, protože mu zásah kopačkou soupeře způsobil tržnou ránu nad okem. Na hřišti jej nahradil Václav Jurečka.

Opavskému týmu trvalo delší dobu, než se do zápasu dostal. První větší šanci zaznamenal Hynek Prokeš po spolupráci se svým útočným partnerem Jurečkou, ale brankář Jurák jeho střelu vyrazil.

Ve 28. minutě se Hlučín mohl dostat do vedení, když David Hampel srazil v pokutovém území Muchu. Opavský brankář však nařízenou penaltu zneškodnil, vystihl směr Čelůstkovy střely a míč výborným zákrokem dopravil do bezpečí.

Opava svůj první gól zaznamenala čtyři minuty před koncem prvního poločasu. Zdeněk Partyš si z levé strany seběhl do středu hřiště a nápaditým obloučkem vyslal do šance na pravé straně hrajícího Lukáše Krčmaříka. Opavský záložník v gólové příležitosti proti svým nedávným spoluhráčům nezaváhal.

Do druhého poločasu vyběhla na hřiště v Kylešovicích výrazně obměněná sestava, celé utkání odehráli pouze Prokeš se Šromem. V průběhu druhé půle se na hřiště vrátil Krčmařík, jenž vystřídal Jurečku.

Hned v úvodu druhé půle se po centru Schaffartzika dostal k míči teprve 18letý Petr Uvíra, jenž v zápase vystřídal obě strany zálohy, a umístěnou střelou zvýšil stav utkání na 2–0.

V 54. minutě se hráči Slezského FC radovali ze třetího gólového úspěchu. David Jukl, který je v Opavě na zkoušce ze Zbrojovky Brno, našel přesnou zpětnou přihrávkou v pokutovém území Václava Jurečku a ten svou šanci bezpečně proměnil.

Aktivní Jukl se v 61. minutě prosadil po pravé straně, ale brankář Hlučína jeho střelu vyrazil na roh. U rohového praporku si míč postavil Tomáš Binar, na jeho centr si naskočil Martin Uvíra a nekompromisní hlavičkou vstřelil branku na 4–0.

Svůj sympatický výkon korunoval pátou opavskou brankou David Jukl, jenž se v 69. minutě prosadil po dobré spolupráci s Hynkem Prokešem.

Závěrečná dvacetiminutovka už se odehrála v klidnějším tempu. Svěřenci Pavla Hajného se v 81. minutě dočkali snížení na závěrečných 5–1, když se z přímého kopu trefil povedenou střelu přes zeď Jan Wludyka.

SFC Opava – FC Hlučín 5:1 (1:0)
Branky: 41. Krčmařík, 46. P. Uvíra, 54. Jurečka, 62. M. Uvíra, 69. Jukl – 81. Wludyka.

Sestava SFC Opava

1. poločas: Hampel – Šrom, Kuděla, Metelka, Swiech – Krčmařík, Sedláček, Vybíral, Partyš – Lokša (8. Jurečka), Prokeš.
2. poločas: Květon – Šrom, M. Uvíra, Kostelný, Schaffartzik – Jukl, Binar, Kašný, P. Uvíra – Jurečka (67. Krčmařík), Prokeš.

Hodnocení trenérů

Pozápasové video s vyjádřením obou trenérů naleznete na webu Deníku.

Fotografie

Snímky ze zápasu naleznete na webu Deníku a také na stránce opavských fanoušků na Facebooku.