SFC Opava U19 3–4 MFK Frýdek-Místek U19

16. 2. 2013

Starší dorost Slezského FC Opava zaznamenal v přípravném utkání porážku s Frýdkem-Místkem poté, co v druhém poločase nechal soupeře otočit vývoj utkání.

Opavská devatenáctka vstoupila do zápasu dobře a ujala se vedení už ve druhé minutě, kdy se v pokutovém území prosadil Adam Rolný.

Frýdek-Místek využil šanci ke srovnání stavu ve 38. minutě pomocí pokutového kopu nařízeného po faulu Dřizgeviče. Slezskému FC se ještě před poločasovým hvizdem podařilo dát druhou branku, kterou po přihrávce Petra Uvíry vstřelil opět Rolný.

V druhém poločase převzal iniciativu soupeř z Frýdku-Místu, který nejprve v 56. minutě vyrovnal a následně čtvrt hodiny před koncem zápasu v rozmezí dvou minut vstřelil dvě rychlé branky. V závěru zápasu po povedeném protiútoku už jen snižoval na konečných 3-4 Stanislav Lavrovič.

SFC Opava U19 – MFK Frýdek-Místek U19 3:4 (2:1)
Branky: 2. min. Rolný 1:0, 38. min. (pen.) 1:1, 45. Rolný 2:1, 56. min. 2:2, 74. min. 2:3, 76. min. 2:4, 88. Lavrovič 3:4.
Sestava: Martinák – Bořucký, Morong, Dřizgevič, Mezera (46. Schuster) – Wicker (46. Zezulka), Macíček – Uvíra, Hartmann (46. Lavrovič), Machuča (72. Černohorský) – Rolný.

Hodnocení trenéra Vladimíra Skalby:

Čtrnáct dní před prvním mistrovským utkáním jsme odehráli nejhorší zápas v připravě. Tím nechci znehodnocovat výkon Frýdku-Místku, který byl velmi kvalitní a v druhém poločase byl soupeř jasně lepší.

Nějaké přísnější měřítko snesou s výhradami Rolný a Machuča, za první poločas i Macíček. Ostatní hráči zahráli hluboko pod své možnosti. Také odezva na špatný výkon byla okamžitá a první bouřlivé mytí hlav nasledovalo hned po utkaní.

V pondělí a v úterý určitě budeme v klidnější atmosféře pokračovat v práci. Hráči si musí uvědomit, že i po nich chtěji mladší dorostenci hrát nejvyšší dorosteneckou ligu. Momentalně je jim jedno, co bude následovat poté, co skonči v dorostu.

Skoro všichni prošli fotbalovu líhní SFC Opava a stáli nemalé usilí všech trenerů, kteří se mnoha z nich věnovali od přípravky. Podmínky máme lepší než některé prvoligové kluby, ale nechováme se podle toho.

Nechápu chování hráčů, protože práce s mládeží ve Slezském FC patří mezi ty lepší v republice. Hráči jako Pospěch, Kozák, Hadaščok, Mičola a také další fotbalisté, kteří momentálně působí v opavském A-týmu, dokazují, jak kvalitně pracují trenéři mládeže v klubu.

Před třemi měsící dokonce s jedním z těchto hráčů seděli v kabině. Pokud si ujasní priority a budou mít ochotu podřídit vše fotbalu, tak nemám obavu o dorosteneckou ligu ani o to, že by někdo z nich nemohl následovat Václava Jurečku.