oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 25.8., 7.kolo
Plzeň 
od 16:30
 SFC Opava
Preview: Sparta – SFC

SFC jede na Spartu. Naši fanoušci? Neskutečný závazek, tvrdí Skuhravý

20.07.2018, autor Redakce
Opava – Po třinácti letech v nejvyšší soutěži a hned zkraje duel na Letné. Nováčka FORTUNA:LIGY z Opavy čeká ostrý start. Sparta se zatím v přípravě hledá, přesto je ale superfavoritem. Co na to Skuhravého družina?

Slovo nervozita se v útrobách opavského stadionu neskloňuje. „Celých pět týdnů, co se připravujeme na první kolo a na Spartu, se na utkání nesmírně těšíme,“ přiznává trenér Roman Skuhravý. „Utkání bude pro mě jako pro trenéra velká ukázka toho, co je třeba poopravit ve způsobu hry a filosofii systému. Věřím, že se nám na Letné podaří podat co nejlepší výkon, kterého jsme schopni,“ přeje si opavský stratég.

Sparta má za sebou letní přípravu, ve které neoslnila. „Ale Sparta je pro mě Sparta. Letná je pro mě svatostánek. Má nejlepší individuální hráče, viděl jsem je ve všech zápasech přípravy a je jenom otázka času, kdy jim to půjde. Plně je respektuji,“ řekl přísným hlasem Roman Skuhravý. „Spartu beru jako obrovského favorita,“ dodal jedním dechem.

Kouč Slezanů má jasno v tom, že se nechce ani Spartě odklánět od toho, čím jeho tým prezentoval ve druhé nejvyšší soutěži. „Chceme předvést takový výkon, jakým jsme se prezentovali v posledních dvou letech. Pro mě jako trenéra je důležité, co nejrychleji zjistit, co nám ligu bude stačit a co budeme potřebovat zlepšit. Samozřejmě se budeme snažit reagovat na to, co nám dovolí soupeř,“ poznamenal Skuhravý.

O tom s jakou jedenáctkou na Letné vyrukuje, má takřka jasno. „Do poslední chvíle řeším pozici středních záložníků a útočníka,“ řekl krátce.

Opava se bude moci na Spartě opřít o početnou podporu svých fanoušků. „Je to neskutečný závazek. Mají můj obdiv. Není jednoduché se sbalit a vyrazit do Prahy na zápas, který začíná v devatenáct hodin,“ uzavřel předzápasové povídání Roman Skuhravý.

Opavská premiéra na Letné má výkop v sobotu 21. července od 19 hodin.

Důležité informace pro fanoušky

Pro fanoušky, kteří se chystají podpořit Slezský FC v úvodním kole FORTUNA:LIGY přímo na stadionu pražské Sparty přinášíme v samostatném článku souhrn organizačně-bezpečnostních informací včetně podrobností o cestě speciálního vlaku.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies