oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

SFC podpoří Tříkrálovou sbírku, zapojte se společně s námi!

12.01.2022, autor Redakce | FOTO: Tomáš Závěšický, sfc.cz
Opava – Slezský FC letos poprvé podpoří Tříkrálovou sbírku Charity Opava.

V rámci spolupráce s Charitou Opava se klub premiérově zapojí do tradiční Tříkrálové sbírky, do které přispějí hráči, zaměstnanci či trenéři. Budeme rádi, když společně s námi podpoříte tuto aktivitu. Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou akcí v České republice, která má již dvacetiletou tradici. Do její organizace se jen na Opavsku zapojuje každoročně přibližně 1400 dobrovolníků. Stala se svátkem lidské vzájemnosti, kdy koledníci v kostýmech tří králů obdarovávají zpěvem, přáním Božího požehnání a všeho dobrého v novém roce a nabízejí dárcům možnost přispět finančním darem. Tyto finanční dary pak prostřednictvím Charity ČR pomáhají tisícům potřebných.

Kde můžete přispět?

1) Přispět můžete do pokladničky, která je umístěna v našem fanshopu v prostorách Městského stadionu. Otevírací doba ve středu 12.1. a čtvrtek 13.1. je od 15:00 do 18:00

2) V sobotu na trianglu kategorií U8 (ročník 2014) a U10 (ročník 2012), který se uskuteční v sobotu v naší hale SFC od 9 do 15 hodin.

3) V neděli od 11 hodin při utkání kategorie U16 v rámci Memoriálu Vlastimila Marečka na UT v Kylešovicích, kdy náš dorost SFC U16 přivítá tým FC Viktoria Plzeň U16.

4) Zúčastnit se koledy online a přispět přímo na tříkrálový účet 66008822/0800, VS pro Charitu Opava: 777988012.

Je možné přispět také přes QR platbu, využít lze i platební bránu celostátního webu. (Tam, prosím, zadejte Charita Opava.)Komu příspěvek pomůže?

Výnos z Tříkrálové sbírky 2022, který připadne Charitě Opava, plánuje charita využít na pomoc:

Seniorům a vážně nemocným pacientům, o které se naše terénní služby starají v jejich domácím prostředí. Péče o vážně nemocné je pro rodiny často také finančně náročnou záležitostí – rádi bychom pro ně pořídili zdravotnický, ochranný a hygienický materiál nad rámec úhrad zdravotních pojišťoven.

Mentálně znevýhodněným klientům chráněného bydlení. Rádi bychom vykoledované peníze použili na finanční spoluúčast schváleného investičního projektu, jehož cílem je vybudování a vybavení nových bezbariérových bytů pro tyto klienty.

Bližší informace můžete získat také na stránkách Charity Opava zde.

Děkujeme, že pomáháte!