SK Uničov 1–2 SFC Opava

23. 1. 2013
Redakce

Opavský tým obrátil vývoj utkání v Uničově a připsal si třetí výhru v přípravě.

Slezský FC si v první fázi zápasu vytvořil několik slibných příležitostí, ale ani jedna z nich gólem neskončila. Už ve 4. minutě vysunul Šrom přesným obloučkem do šance Jurečku, golman Uničova však jeho tvrdou střelu vyrazil.

Ve 14. minutě se zjevil sám před brankářem Zapletal. Domácí strážce tyčí jeho první pokus vyrazil a následná dorážka opavského záložníka skončila na tyči.

Po půlhodině hry Krčmařík sklepl centr z levé strany pod sebe na Binara, který vyzkoušel pozornost domácího brankáře. Stejný hráč ještě ohrozil branku Uničova ve 35. minutě poté, co mu zpětnou přihrávkou přichystal pozici Jurečka.

Následně zaznamenal první střelu na bránu domácí tým, David Hampel si s pokusem z levé strany bez problémů poradil.

Pět minut před koncem prvního poločasu se Uničov ujal vedení. Nebezpečnou přihrávku za opavskou obranu odvrátil Hampel, míče se však zmocnili domácí a posunuli jej na pravou stranu hřiště. Na následný centr si naskočil nehlídaný Dušan Žmolík, který ještě na podzim hrál za Opavu, a hlavičkou k tyči rozhodl o tom, že první půle skončila jednobrankovým vedením domácích.

Druhé opavské jedenáctce se dařilo o poznání lépe a podařilo se jí vytvořit souvislý tlak, který odstartoval v 56. minutě František Metelka, jehož tvrdá s střela z voleje prosvištěla kousek nad břevnem domácí branky.

V 60. minutě postupoval Ficek středem hřiště a vystřelil po zemi vedle branky. Stejný hráč se o minutu později prokličkoval na levé straně pokutového území do slibné pozice, ale domácího golmana se mu prostřelit nepodařilo.

Chvíli poté vtrhl do pokutového území obránce Schaffartzik, jeho prudkou střelu musel uničovský brankář vyrážet.

Opavská útočná dvojice předvedla kvalitní kombinaci v 64. minutě, kdy Prokeš vysunul do šance Jukla, který ovšem poslal svůj pokus mimo tyče.

Slezský FC se dočkal vyrovnání v 73. minutě. Schaffartzik se opět vydal na útočný výlet, který soupeř nedovoleně zastavil v pokutovém území. Míč si postavil Robin Wirth a s přehledem poslal brankáře na druhou stranu.

Deset minut před koncem střílel z vnitřku pokutového území Jukl, jeho pokus mířící k tyči brankář Uničova vyrazil.

V 85. minutě se po vhazování Schaffartzika chytře uvolnil na levé straně Prokeš a jeho následná tvrdá střela orazítkovala břevno.

O tři minuty později nastala téměř identická situace, kdy se Prokeš po autovém vhazování opět odpoutal od svého soupeře. Místo střely tentokrát přihrával na Jukla, který si seběhl na bližší tyč a zblízka protlačil míč do brány. V pořadí už čtvrtý gól Davida Jukla v přípravě rozhodl o tom, že Slezský v Uničově vyhrál 2–1.

SK Uničov – SFC Opava 1:2 (1:0)
Branky: 40. Žmolík – 73. Wirth (pen.), 88. Jukl.

Sestava SFC Opava

1. poločas: Hampel – Šrom, Kostelný, Kuděla, Hrabina – Zapletal, Vybíral, Binar, Partyš – Jurečka, Krčmařík.
2. poločas: Květon – M. Uvíra, Metelka, Swiech, Schaffartzik – P. Uvíra, Kašný, Wirth, Ficek – Prokeš, Jukl.