oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 22.2., 22.kolo
Slavia 
od 14:30
 SFC Opava
Rozhovor – Dominik Simerský

Sám bych nespadl, tvrdí Simerský. Na penaltu se nedíval

06.05.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Coby stoper se dvakrát probil do tutovky, do rány mu ale vždy vstoupila karvinská obrana. V nastaveném čase po něm ve vápně sáhl Rundić, stáhl ho k zemi a penalta, kterou následně proměnil Zavadil, byla na světě.

„Penalta byla jasná. Snažil jsem se zavírat zadní tyč a byl jsem tam později. Od karvinského hráče to bylo zbytečné zatažení. Střílel bych jedině přes hlavu a to už bych asi moc šanci dát gól neměl. Zatáhl mě za dres. Sám od sebe bych nespadnul,” tvrdí Dominik Simerský.

„Mohl jsem dát aspoň dva góly. Když už jsem je nedal, aspoň jsem spadl a byla z toho penalta,” směje se opavský obránce. „Zápas jsme ale mohli rozhodnout už v první půli. Čím méně času bylo, stávalo se utkání nervóznějším. Věděli jsme, že je důležité neprohrát,” pokračuje.

V první půli měli Opavští řadu šancí, leč gólem neskončila ani jedna z nich. „První poločas jsme mohli překlopit na naši stranu, dát jeden nebo dva góly, vypadalo by to jinak. Ale nepodařilo se nám to. Byli jsme si vědomi, že nesmíme prohrát. Bylo to rozkouskované,” popisuje.

„Nakonec myslím, že jsme byli o gól lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Že to bylo z penalty na konci, tak to prostě je. Utkání jsme moc chtěli zvládnout, jsou to důležité tři body,” uvědomuje si Dominik Simerský.

Opava tak odskočila svým pronásledovatelům. Společně se Slováckem a pražskými Bohemians 1905 drží solidní náskok. „Nevím, jak hráli ostatní, ale důležité je, že jsme odskočili Karviné. Máme tři domácí zápasy, když je vyhrajeme, zachráníme se. Je velká pomoc hrát doma. Začínat dvakrát venku by nebylo lehké. Pro nás je to důležitý krok. Uděláme maximum, ať příště porazíme Duklu a máme to klidnější,” dodává.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies