Série šestnáctky skončila v Líšni

9. 6. 2022

Opava – O uplynulém víkendu zajížděly dorostenecké kategorie U18 a U16 k utkáním do Líšně.

SK Líšeň U18 – Slezský FC Opava U18 4:1 (1:1)

Branky:3x Ferlay, Džupenjuk (Líšeň) – Vala (Opava)
ŽK:Nechvátal, Kovařík (Líšeň) – Sochor, Miensopust (Opava)
Líšeň:Fiala, Nechvátal, Štolba (46. Sáček), Semrád (46. Tipoas), Kadeřávek (60. Psota), Rajčynec, Galia (46. Steiner), Ferlay (76. Orálek), Džupenjuk, Toczyski, Kovařík
Opava: Vltavský, Sotorník (46. Grulich), Cempírek (58. Zavadil), Věntus, Hluchník, Kokeš, Sochor, Petzuch (69. Groda), Strážnický (58. Kavan), Vala, Montag (58. Miensopust)

Zápas příliš fotbalovosti nenabídl. Na zmenšeném hřišti to bylo zejména o celé řadě osobních soubojů, které jsme ve většině případů nezvládli. První poločas skočil 1:1, kdy soupeř nejprve potrestal naší chybu v rozehrávce. Vyrovnat se nám podařilo po rohovém kopu, kdy se prosadil Vala. Druhý poločas pak rozhodly hrubé individuální chyby jedinců, kdy jsme soupeři opět nabídli sami," uvedl trenér U18 David Drexler.

SK Líšeň U16 – Slezský FC Opava U16 4:2 (2:1)

Branky:2x Kříž, Klimovič, Hochman (Líšeň) – Endrych, Vladař (Opava)
ŽK:Klimovič, Hochman, Zadorozhnyi (Líšeň)
Líšeň:Moučka, Kamoj, Čábelka, Jahůdka (83. Crha), Klimovič (77. Málek), Sedlák, Hochman, Linger, Zadorozhnyi, Špilka (59. Aniol), Kříž
Opava:Kašný, Hendrych, Blahut, Hejhal, Pecník (79. Dědík), Andrle, Hendrych, Gálík, Endrych (77. Zacpal), Vladař, Patyk (64. Tomíček)

Líšeň nás hlavně první poločas přehrávala a byla lepší v agresivitě a soubojovém chování. My jsme naopak byly hodně nepřesní po zisku míče. I když jsme vyrovnali, tak jsme si nechali dát gól do šatny z rohového kopu. Druhý poločas jsme odehráli o poznání lépe, hlavně co se výstavby týká a odvahy hrát jeden na jednoho. Bohužel jsme udělali dvě individuální chyby a soupeř toho využil. Série osmi zápasů bez prohry je u konce, což je škoda, protože na bod jsme zde určitě měli," uvedl trenér U16 František Metelka.