oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 17.4., 27.kolo
Mladá Boleslav 
14:00
 SFC Opava

Situace není příznivá, ale ligu zachráníme, věří Helešic

04.06.2020, autor Redakce | FOTO: Petr Widenka, sfc.cz
Opava – Od znovurozjezdu FORTUNA:LIGY se zabydlel v základní jedenáctce Slezského FC. Obránce Matěj Helešic přinesl svěží vítr na levou stranu opavské sestavy. V souboji s Bohemians Praha 1905 byl u zlomového momentu utkání, kdy nešťastně tečoval Pulkrabovu gólovou střelou do sítě Opavy.

„Chyběl tomu gól – to je tak jediné. Bohemku jsme přehrávali, byli jsme aktivnější, vytvořili jsme si několik standardních situací, ale bohužel nám to pořád létalo kolem branky,“ říká na úvod Matěj Helešic.

„Pak dostaneme gól z toho, že propadneme ve třech, čtyřech osobních soubojích na lajně a utíká nám hráč z kraje pomalu sám na brankáře. To by se stávat nemělo. Jsme v situaci, kdy si nemůžeme dovolit takhle prohrávat osobní souboje,“ má jasno.

O osudu středečního utkání s Bohemians Praha 1905 rozhodla jediná branka, kterou necelých dvacet minut před koncem vstřelil hostující Matěj Pulkrab. „Kopl mi to o spodek podrážky a balon doskákal do branky. Pulkyho znám. Vím, že takové góly dává. Podle mě to chtěl kopnout jinak, ale sjelo mu to,“ myslí si krajní obránce.

Ten se po restartu FORTUNA:LIGY etabloval v základní sestavě SFC. „Během přípravy mě provázela drobná zranění, dva týdny jsem netrénoval vůbec. Mluvil jsem o tom s trenérem. Věděl jsem, že potřebuji dohnat tréninkové manko. S kondičním trenérem, který je v Opavě výborný, jsem to celou dobu konzultoval. Když jsem se cítil připraven, šel jsem na lavičku. Pak byla ta pauza a teď už jsem stoprocentně v pohodě,“ popisuje.

Slezané jsou v našlapané tabulce patnáctí. Jak vnímá současné rozložení sil Helešic? „Situace pro nás není příznivá, ale nic nevzdáváme. Věřím, že to zachráníme. Máme před sebou pořád ještě hodně kol. V nadstavbě se o to popereme a dvě vítězství v řadě nás mohou vynést jinam. V kabině panuje pozitivní nálada. Všichni věříme, že liga se tady zachrání,“ hlásí pozitivně.

Opavským budou v neděli proti Slovácku scházet vykartovaní Jan Žídek s Václavem Juřenou. „Kluci nám budou chybět. Venca Juřena dal důležitý gól v Teplicích a Honza Žídek? To je základní stavební kámen celé Opavy. Šanci ale dostanou další. Se Slováckem musíme vyhrát,“ velí Matěj Helešic.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies