oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 21.4., 29.kolo
Ostrava 
od 17:00
 SFC Opava
Preview: Sigma – SFC

Slezané míří na Hanou, Svozil se těší na svůj klub

02.11.2018, autor Redakce
Opava – Další kolo FORTUNA:LIGY je tady. Nováček ze Slezského FC se na Hané střetne s domácí Sigmou. Slezané by rádi bodovali. Obránce Jaroslav Svozil je připraven za výhru věnovat prase, ex-opavský masér Mára Elek chystá v případě vítězství Olomouce uvařit maďarský guláš.

„Na zápas se těším, přece jen jsem v Sigmě vyrostl. I když jsem v klubu musel skončit, Olomouci fandím. Samozřejmě, že až po Opavě, tam jsem totiž nyní doma,“ hlásí opavský stoper Jaroslav Svozil. „Už jsem sháněl lístky pro rodinu a kamarády. Věřím, že všichni budou fandit Opavě,“ přeje si pilíř defenzivy Slezského FC Opava.

Rodák z Hané chystá v případě vítězství i speciální odměnu do kabiny. „Vždy, když se hraje proti bývalému klubu, tak se vypisují nějaké dobroty. Uvidím, co si kluci vymyslí. Ale v případě vítězství jsem připraven dát i prasátko,“ zahlásil Svozka.

Jak soupeře vnímá opavský trenér? „Sigma se v poslední době dostala do slušné formy. Poslední výsledky jsou toho důkazem. Postaví se proti nám soupeř, který těží z rychlé kombinace a velkého pohybu,“ říká kouč SFC Ivan Kopecký.

K sestavě, která by mohla v Olomouci nastoupit, uvedl: „Na pětadevadesát procent máme jasno. Jisté je, že bude chybět David Puškáč, kterého trápí problém s achilovkou. Jeho absence nás mrzí. Přece jenom je to fotbalista, jenž disponuje velkou kvalitou směrem dopředu.“

Utkání bude mít pikantní nádech pro jednoho z olomouckých masérů Marka Elka, který ještě loni pracoval pro opavský klub. „Mám vzdálené předky v Maďarsku, takže když Opavu porazíme, uvařím guláš. Vařil jsem ho kdysi i v Opavě a zvěsti o něm, se dostaly až sem do Olomouce (směje se). Docela se na to těším, tak doufám, že vyhrajeme,“ svěřil se Marek Elek.

Sobotní utkání má výkop v 17 hodin.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies