oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 27.9., 5.kolo
Jablonec 
od 15:30
 SFC Opava
Preview: SFC Opava – Znojmo

Slezané narazí na Znojmo. Sestava dozná změn, přiznává Skuhravý

30.03.2018, autor Redakce
Opava – Stejně jako Opava ani znojemští fotbalisté ještě v jarní části neinkasovali. V sobotu oba tyto týmy narazí v Městských sadech na sebe. Výběr Romana Skuhravého má Jihomoravanům co vracet. Na podzim ve městě okurek totiž prohrál.

„Na vzájemné statistiky nekoukám. Znojmo má silné mužstvo, které je stejně jako my dlouho pohromadě. Má svou tvář,“ řekl na adresu sobotního soupeře opavský kouč. „Stejně jako my ani oni na jaře neinkasovali gól. Budeme hrát proti vynikajícímu soupeři, ale chceme udělat další krůček k našemu cíli, což znamená získat tři body,“ podotkl Roman Skuhravý.

Znojmo sáhlo v zimní pauze k nečekané změně na trenérském postu. Strůjce uničovského zázraku Jiřího Balcárka nahradil ostřílený lišák Leoš Kalvoda. Ofenzivu pak posílil sedmadvacetiletý útočník Václav Vašíček. Osu týmu tvoří Jan Javůrek, vicemistr světa do dvaceti let Tomáš Cihlář, v Opavě dobře známý stoper Radek Mezlík a Matúš Lacko s Janem Helískem.

„Je to kvalitní tým, pro mě jeden z nejkvalitnějších v soutěži. Jejich obranná čtveřice hraje téměř bezchybně. Uvidíme, jaké nasadí kraje,“ rozpitvával znojemského soupeře dál trenér Slezského FC. „Znojmo má dobrou přechodovou fázi. Navíc všem se u nás hraje dobře. Parádní atmosféru našich skvělých fanoušků si užívají i soupeři,“ zvedl prst šéf opavské lavičky.

Vstupenky na Znojmo on-line »

Opavští mají za sebou na jaře tři zápasy. Ani do jednoho nenastoupili v totožné sestavě a změny chystá stratég Skuhravý i nyní: „Nikoho nepřekvapuji. Tým stavíme, abychom splnili krátkodobý cíl, kterým je následující zápas. Sestava se odvíjí od zdravotního stavu či karetních trestů. Chceme mít tým dobře připravený na každé utkání. Zajímá nás také, jak reagují hráči. Ne všichni dokážou svou roli v týmu přijmout.“

Před sobotním duelem mají zdravotní problémy Zdeněk Pospěch s Janem Schaffartzikem. „Oba měli tréninkové výpadky,“ přiznal Roman Skuhravý. „Sestava každopádně změn dozná,“ dodal.

Zápas má výkop v sobotu 31. března od 15.30 hodin. Vstupenky si můžete zakoupit on-line v síti Ticketportal.

Pokud se do Městských sadů nechystáte osobně, můžete duel se Znojmem sledovat díky streamu na webu sázkové kanceláře Fortuna či prostřednictvím textového on-line přenosu na webu Onlajny.com.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies