oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 15.5., 32.kolo
SFC Opava 
15:00
 Olomouc

Slezané zahájili přípravu fyzickými testy. Jaké jsou změny?

05.08.2020, autor Redakce | FOTO: Eliška Žídková, sfc.cz
Opava – Fotbalisté Slezského FC zahájili krátkou přípravu před startem nové sezony FORTUNA:LIGY. Hned na úvod naordinovali trenéři opavskému celku fyzické testy, a pak přišel na řadu první trénink.

Tomu všemu ovšem předcházelo druhé kolo PCR testování všech hráčů opavského A-mužstva i kompletního realizačního týmu. „U všech byly výsledky negativní, což nás velice těší,“ hlásí ředitel Slezského FC Jaroslav Rovňan.

A co ukázaly jiné testy? Ty „oblíbené“ fyzické? „Výsledky testů jsou vesměs fajn. Kluci to dobře odpracovali,“ těší opavského trenéra Roslava Kováče. „Pak jsme měli herně náročný trénink. Ve čtvrtek nás čeká dvoufázový trénink, v pátek jednofázový a v sobotu dvojzápas,“ předesílá.

„Trošku se nám to však komplikuje, protože utkání s Gliwicemi bylo zrušeno. Hledáme soupeře, ale tím, že začínáme pozdě, je situace v tomto směru strašně složitá,“ dodává.

V úterý Opavští zamíří na soustředění do Rakouska. „Bude to klasické herní soustředění, kde nás čeká konfrontace s dvěma velice kvalitními soupeři,“ vykládá kouč Slezského FC, jehož tým narazí na Rapid Vídeň a Štýrský Hradec.

Do přípravy Slezského FC se zapojili odchovanci jako Denis Darmovzal, Adam Gorčica, Tomáš Koschatzký, Tomáš Rataj, Adam Ščudla či Dalibor Večerka. Z hostování ve Vítkovicích se vrátil krajní obránce Matěj Helebrand.

Po zranění se dávají dohromady záložník Jan Schaffartzik s útočníkem Dominikem Smékalem. Na zkoušce jsou v Opavě dva mladí polští fotbalisté – Bartosz Pikul a Nataniel Wybraniec či opavský odchovanec Ondřej Machuča, jenž naposledy kopal v druholigovém Sokolově.

Naopak ve Slezsku nejspíše končí útočník Lukáš Železník. „Dostal svolení hledat si nové angažmá,“ potvrzuje Kováč. Loučí se i středopolař Filip Souček, jenž odcestoval na soustředění s pražskou Spartou. O jeho případném pokračování v Opavě se ovšem bude jednat.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies