oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 25.8., 7.kolo
Plzeň 
od 16:30
 SFC Opava
Preview: SFC – Baník

Slezské derby je tady! Chceme dohrát a vyhrát

09.11.2018, autor Redakce
Opava – Velký zápas je tady. Po čtrnácti letech se v Městských sadech dočkáme ligového slezského derby. V neděli 11. listopadu od čtrnácti hodin bude k vidění souboj o krále Slezska. V Opavě mají jasno: Chceme fotbal bez excesů na tribunách.

„Je to velké derby, všichni se na něj těšíme. Jen doufám, že vše proběhne v naprostém klidu. Na mysli mám fanoušky,“ přeje si trenér Opavy Ivan Kopecký. Obdobně přemýšlí i záložník Petr Zapalač. „Bude to velký zápas. Musíme hrát na nulu vzadu a být nebezpeční v ofenzivě. Strašně bych si přál aby byl klid na tribunách. Bitva má být jen na trávníku. Uděláme všechno proto, aby derby bylo naše,“ slibuje jednatřicetiletý záložník.

Opava má po třinácti letech ligu, slezské derby, za dveřmi zápasy se Spartou a Slavií. „Víme, že mezi oběma tábory fanoušků panuje velká rivalita. Na tom není nic špatného, ale musí zůstat v mezích sportovního fandění. Derby má být svátkem fotbalu. Chceme ho odehrát v klidu, bez jakýchkoliv problémů,“ zvedl prst generální manažer Slezského FC Opava Alois Grussmann.

„Rozhodně si nepřejeme, aby byl jakýmkoliv způsobem narušen průběh zápasu. Žádám proto všechny fanoušky mířící na derby, aby se nenechali vyprovokovat k jakýmkoliv výtržnostem, kterými ve výsledku pouze uškodí vlastnímu klubu. Na ligu jsme čekali třináct let. Do Vánoc ještě hostíme Spartu i Slavii. Nejen mně, ale všem hráčům a lidem, co mají fotbal v Opavě rádi, by bylo strašně líto, kdy duel s Baníkem naši fotbalovou radost, kterou momentálně prožíváme, pokazil,“ přiznal bývalý vynikající záložník, nyní šéf opavského klubu.

K nedělnímu soupeři opavský kouč Ivan Kopecký řekl: „Baník má ve svém středu hodně zkušené hráče. V brance Laštůvka, dále Hrubý, Baroš, Fillo. To všechno je velká kvalita. Musíme si dát pozor na každého. Příprava bude standardní. Něco si k soupeři řekneme, ale hlavně se musíme soustředit sami na sebe, na vlastní hru.“

Domácí výběr bude kompletní. Chybět bude pouze David Puškáč, který má problém s achillovkou. „O sestavě jasno máme. Tedy téměř,“ usmívá se tajemně Ivan Kopecký.

Derby má výkop v neděli 11. listopadu od 14 hodin.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies