oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Preview: FC Hlučín - SFC Opava

Slezský FC čeká derby v Hlučíně, který se ocitl ve velké krizi

01.11.2013, autor Redakce
O P A V A - Opavské fotbalisty čeká v sobotu 2. listopadu od 14 hodin velké třetiligové derby na půdě Hlučína. Ten čtyřikrát v řadě prohrál a klesl na předposlední místo tabulky. Uspěje Slezský FC na hřišti pod silem?

„Čeká nás derby s nepříjemným soupeřem. V poháru jsme s nimi vypadli, a proto se na zápas musíme připravit lépe. Hlučín je v tabulce sice dole, ale doma je silný. Vždyť na svém hřišti porazil béčko Sigmy nebo HFK Olomouc,“ řekl na adresu soupeře opavský kouč Jan Baránek.

K sobotní sestavě prozradil trenér Slezského FC toto: „Rozhodneme se podle aktuálního zdravotního stavu hráčů. Nějaké změny nevylučuji, ale základní sestava se od té poslední moc lišit nebude.“

Porovnání soupeřů v letošní sezoně MSFL
FC Hlučín Slezský FC Opava
FC Hlučín 15. pozice v tabulce 1. SFC Opava
12 získané body 28
3 – 3 – 7 výhry – remízy – prohry 8 – 4 – 1
11:23 skóre 24:12

Jak již bylo zmíněno v úvodu, hlučínští fotbalisté prohráli v posledních čtyřech zápasech. Hlučín neuspěl v Zábřehu (0:2), doma prohrál s Prostějovem (0:1), v Hulíně inkasovali Hlučínští čtyřku (1:4) a naposledy padli na hřišti Orlové, která byla v té době poslední, po výsledku 0:1.

Gólmanskou jedničkou Hlučína je Jakub Andrejko, na stoperu nastupuje Vojtěch Heiník, kde mu vypomáhá Robin Štefek, který ale nejčastěji nastupuje na pravé straně obrany. Tvořit hru by měl František Hanus ve spolupráci se svým bratrem a hlučínskou ikonou Martinem, jenž má coby stažený útočník v kompetenci ofenzivní manévry svého celku. Vyhlášený kanonýr, který v loňském ročníku nastřílel dvacet branek, má však letos zaseklý gólostroj a trápí se. Na pravé straně zase řádí zkušený rychlík Petr Žižka, který se do Hlučína v létě vrátil.

Hlučínští zahájili sezonu špatně a kromě úspěchu v Poháru České pošty, kdy vyřadili Opavu a následně změřili síly s prvoligovou Mladou Boleslaví, se jim v soutěži nedařilo. Špatné výsledky odskákal trenér Ladislav Bártek, jenž se stáhl zpátky k hlučínské mládeži. Ani jeho nástupce staronový hlučínský kouč Petr Samec ale mužstvo zatím ke kýženým výkonům nepozvedl. Snad se tak nestane ani v derby proti Slezskému FC.

Věříme, že si v sobotu uděláte čas, přijedete do nedalekého Hlučína a vytvoříte opavským fotbalistům domácí prostředí. Pokud ne, můžete průběh zápasu sledovat alespoň díky textovému on-line přenosu.

Sobotní zápas má úvodní výkop naplánován na 14:00.

Pravděpodobné sestavy:
  • FC Hlučín: Andrejko – Polášek, Štefek, Heiník, Malchárek – Žižka, Bogdaň, Ondrušík, Mucha – M. Hanus, Ptáček.
  • SFC Opava: Hampel – Hrabina, Švec, Horka, Keresteš – Metelka, Wirth, Grussmann, Schaffartzik – Nekuda, Komenda.


Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies