oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 8.8., příp.
Fotbal Třinec 
od 11:00
 SFC Opava
Preview: Sulko Zábřeh - SFC Opava

Slezský FC jede na půdu čtvrtého Zábřehu, přiveze výhru?

10.05.2014, autor Redakce
O P A V A - Fotbalisté Slezského FC míří v neděli 11. května 2014 na půdu zábřežského Sulka, které doma v letošní třetiligové sezoně ani jednou neprohrálo. Opavští se budou muset obejít bez zraněného Lumíra Sedláčka a Radka Němce. Zápas na stadionu Zábřehu startuje v 16:30 a věříme, že Opavu vyrazíte podpořit v hojném počtu.

„Máme před sebou dva zápasy s těžkými soupeři, a pokud obě utkání zvládneme za plný počet bodů, bude to fajn. Když ne, situaci si zkomplikujeme,“ uvědomoval si trenér Opavy Jan Baránek.

Porovnání soupeřů v letošní sezoně MSFL
SK Sulko Zábřeh Slezský FC Opava
SK Sulko Zábřeh 4. pozice v tabulce 2. Slezský FC Opava
39 získané body 47
10 – 9 – 5 výhry – remízy – prohry 13 – 8 – 3
36:29 skóre 39:19

Pojďme si připomenout mužstvo Zábřehu, které vede zkušený Jiří Balcárek. Ten má pod sebou výběr mladých hráčů. Mezi nimi najdeme ovšem také vyzrálé fotbalisty. V obraně můžeme najít stopera Davida Čepa, který má zkušenosti na rozdávání.

Kromě něj vyztužil defenzivu Sulka opavský odchovanec Jakub Swiech, který v Zábřehu hostuje. Záložní řadu má na povel Michal Kovář, dlouholetý středopolař prvoligové Sigmy Olomouc. Ten má po ruce také šikovného Tomáše Binara ze Slezského FC, jenž v Zábřehu hostuje. Stejně jako Swiech ani Binar v neděli do hry nezasáhne.

A útok? Tam najdeme zajímavé fotbalisty. Střílet góly má v popisu práce odchovanec olomoucké Sigmy Tomáš Pospíšil, který se v minulosti krátce mihl i v Opavě, a především posila z prvoligového Slovácka Josef Čtvrtníček.

Zábřehu se v domácím prostředí daří, v letošní sezoně doma neprohrál ani jednou. Ze čtyř posledních domácích zápasů Sulko třikrát vyhrálo, body ztratilo pouze při bezbrankové remíze s Orlovou.

V posledních dvou kolech však svěřenci trenéra Balcárka uhráli pouze bod, když remizovali v Kroměříži 1:1. Před týdnem ale prohráli v Hlučíně v poměru 1:3.

Opavský tým bude na hřišti Zábřehu postrádat dva fotbalisty. „Nejede s námi Lumír Sedláček, který se zranil v minulém utkání a mimo je také Radek Němec,“ upřesnil kouč Slezského FC, který velké změny v sestavě nechystá. „Budou spíše kosmetické,“ dodal s úsměvem Baránek.

Utkání na půdě zábřežského Sulka startuje v neděli 11. května od 16:30. Věříme, že vyrazíte opavské fotbalisty podpořit v hojném počtu.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies