oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
Preview: Třinec - SFC Opava

Slezský FC míří v rámci domácího poháru opět do Třince

23.09.2014, autor Redakce
O P A V A - Opavští fotbalisté se po krátké odmlce opět utkají s výběrem Třince, se kterým změří síly v rámci čtvrtého kola Poháru FAČR. První utkání je na programu ve středu 24. září 2014 od 16:30 na stadionu Rudolfa Labaje v Třinci. Odveta na půdě Opavy se odehraje na začátku října.

„Oba soupeři se dobře znají. Nevíme, zda Třinec upraví sestavu, ale my nějaké změny uděláme. Nepůjde však o nic zásadního. Následujících čtrnáct dní, tři týdny máme nabitý program, takže zátěž rozložíme i mezi hráče, kteří tolik nenastupují,“ řekl trenér Slezského FC Jan Baránek.

Opava se s Třincem utkala zhruba před měsícem, kdy na třineckém stadionu prohrála 1:2. „V lize jsme v Třinci odehráli slušný první poločas, bohužel ve druhé půli jsme po chybě gólmana inkasovali po relativně lehké střele z úhlu. Podobných zaváhání se musíme vyvarovat,“ vracel se k utkání opavský kouč.

Soupeř ve zkratce – Fotbal Třinec
Rok založení: 1921 Baník Most
Stadion: Stadion Rudolfa Labaje (2200 míst)
Klubové barvy: bílá, červená
Trenér: Marek Kalivoda Posledních pět let:
2009/10 - FNL (9. místo)
2010/11 - FNL (5. místo)
2011/12 - FNL(15. místo)
2012/13 - MSFL (1. místo)
2013/14 - FNL (9. místo)
Největší úspěchy: 10. místo v 1. lize (1970/1971)
Oficiální web: www.fotbaltrinec.cz

Na výhru nad Slezským FC navázali Třinečtí na půdě Ústí nad Labem, kde zvítězili v poměru 3:1. Následně doma remizovali se Znojmem 2:2 a o víkendu podlehli silné olomoucké Sigmě po výsledku 1:3.

Pojďme si nyní připomenout cestu obou týmů Pohárem FAČR. Opavští v úvodním kole uspěli na hřišti Nového Jičína, kde vyhráli 1:0. Následně po penaltovém rozstřelu postoupili přes Hranice (2:1pen) a ve třetím kole si v derby Opava poradila s Karvinou znovu 1:0.

Fotbalisté z města oceli zvítězili v Havířově 2:1, hladce postoupili přes Uničov (3:0) a možná trochu překvapivě uspěli na Andrově stadionu v Olomouci, kde uspěli v poměru 1:0.

Úvodní zápas čtvrtého kola Poháru FAČR má výkop na programu ve středu 24. září 2014 od 16:30 hodin a jeho průběh můžete sledovat díky textovému on-line přenosu.

Informace pro fanoušky

Třinecký klub vydal směrem ke středečnímu utkání pro fanoušky souhrn několika organizačních informací.

Vstupné pro toto utkání činí 50 Kč. Vstup zdarma mají pouze majitelé VIP permanentek, ženy, děti do 15 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P. Permanentky na pohárové utkání neplatí.

Oproti běžným druholigovým utkáním budou změny i v bezpečnostních opatřeních. Ta se budou podobat těm, které byly provedeny během vzájemného ligového střetnutí.

„Parkování pro motorová vozidla a případný výjezd autobusem fanoušky hostí bude zajištěno na Tyršově ulici, poblíž anebo přímo u staré WERK Arény (ul. Lesní č. 60), kde se bude nacházet pokladna pro fanoušky hostí.

Nejvhodnější vlakové spojení pro fanoušky přepravující se vlakem bude v 13:46 s výjezdem z Opavy a příjezdem do Třince na vlakové nádraží v Třinci (ul. Nádražní čp. 348) v 15:31. Pro tyto fanoušky zde bude připraven zdarma autobus. Speciál k přepravě fanoušků k hlavnímu vstupu k pokladně hostujícího sektoru u staré WERK Arény, kde bude parkovat a po ukončení utkání pojede také zpět na vlakové nádraží. V sektoru pro hosty již bude připraven stánek s občerstvením a sociální zařízení,“ zní z doporučení Policie ČR.

Policie žádá všechny místní občany, aby v den utkání neparkovali na Tyršově ul., poblíž staré WERK Arény, popřípadě na parkovišti u zimního stadionu. Vzhledem ke zvýšenému riziku utkání budou probíhat u vstupu důkladné bezpečnostní prohlídky. Žádáme diváky, aby cestu na stadion nenechávali na poslední chvíli.

Vstup pro fanoušky domácích je tradičně za halou STaRS u Relax centra Třinec. Změny se dotknou i třineckého kotle, který bude z bezpečnostních důvodů přesunut na druhou stranu tribuny.

Organizační schéma

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies