oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 31.5., 26.kolo
FK Teplice 2
Slezský FC Opava 2
středa 3.6., 27.kolo
SFC Opava 
od 18:00
 Bohemians 1905
SFC – Chlebičov

Slezský FC se na úvod představí v Chlebičově a pomůže dobré věci

06.06.2019, autor Redakce
Opava – Slezský FC v prvním přípravném utkání narazí na Chlebičov, na jehož hřišti se představí v sobotu 15. června od 16 hodin.

Utkání bude mít charitativní podtext. Věnováno totiž bude Martinovi Vargovi, kterého nedávno opavští fotbalisté navštívili v rehabilitačním ústavu v Hrabyni.

Nyní jsme se rozhodli Martinovi pomoct také finančně, a proto na zápas zavádíme symbolické vstupné 30 Kč (20 korun z každého lístku poputuje Martinu Vargovi). Tímto bychom chtěli pozvat fanoušky, aby dorazili, užili si fotbal a přispěli na dobrou věc.

Jednou z dalších možností, jak Martina podpořit, je v našem fanshopu. Ve čtvrtek 13. června v době od 15 do 18 hodin bude ve fanshopu SFC v Městských sadech připraven speciální box na příspěvky.

„Pokud to bude v našich silách, coby klub rádi pomůžeme lidem v těžkých životních situacích. Podobné akce bychom chtěli pořádat pravidelně. Ať už formou návštěv fanoušků či organizace dobročinných utkání. Pokud víte o někom, kdo má těžký osud a srdcem tíhne k SFC, budeme moc rádi, když se s námi o jeho příběh podělíte skrz můj e-mail: kolarczykova@sfc.cz,“ říká marketingová manažerka Slezského FC Jana Kolarczyková.

Příběh Martina Vargy

„Ahoj, jmenuji se Martin Varga. Narodil jsem se 9. března 1993 v Krnově a jakožto dlouholetý fanoušek Slezského FC Opava jsem poslední roky jezdil povzbuzovat naše kluky na domácí i venkovní zápasy společně s přítelkyní, se kterou žijeme delší dobu mimo náš kraj. Na zápasy jsme vyráželi až do osudného dne 21. prosince loňského roku, kdy jsem spadl z balkonu a po těžkém úrazu jsem ochrnul na dolní a částečně i na horní končetiny. Ocitl jsem se tak na invalidním vozíku.

Můj zdravotní stav mi tedy nedovolí jezdit na všechny zápasy. Na jaře tohoto roku jsem se za podpory mých blízkých dostal alespoň na domácí zápasy, za což jsem jim všem moc vděčný. Děkuji i opavským fotbalistům za podporu, že mě přijeli navštívit a zlepšit náladu do rehabilitačního ústavu v Hrabyni, kde se už od února nacházím a nějakou dobu ještě budu. Bojuji se svým postižením. Ačkoliv je to dost náročné a těžké, nic nevzdávám, tak jako kluci na hřišti.“

Martine, jménem Slezského FC Ti přejeme, ať se Ti daří a těšíme se na viděnou.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies