oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.12., 20.kolo
Zlín 
od 14:30
 SFC Opava
Preview: SFC Opava - FK Ústí nad Labem

Slezský FC se poprvé ukáže doma! Dorazí Ústí, přijďte se podívat

15.08.2014, autor Redakce
O P A V A - Konečně doma! Rozjetí fotbalisté Slezského FC po dvou venkovních zápasech, ve kterých neztratili ani bod, poprvé v letošní sezoně vyběhnou na nově zrekonstruovaný trávník stadionu v Městských sadech. Po více než třinácti letech se doma v opavském dresu ukáže navrátilec Zdeněk Pospěch. Opavští vyzvou Ústí nad Labem a zápas startuje v sobotu 16. srpna od 18 hodin. Přijďte povzbudit žluto-modré barvy!

„Po dlouhé době hrajeme doma. Vždyť kvůli rekonstrukci hrací plochy jsme dohrávali závěr MSFL v Krnově,“ připomněl opavský kouč Jan Baránek.

„Do Fotbalové národní ligy jsme vstoupili dvěma zápasy venku, které nám vyšly možná až nad očekávání. Věřím, že jsme schopni na výkony z posledních utkání navázat a potvrdit venkovní výhry i doma. To by pro nás byl senzační vstup do sezony,“ pokračoval Baránek, který respektuje sílu sobotního soupeře Opavy.

„Ústí hraje ve druhé lize dlouhou dobu a vždy se pohybuje v popředí tabulky. V posledních letech dokonce na rozhraní mezi první a druhou ligu. Jde o velice nepříjemného soupeře, který je silný na balonu, a nebojí se hrát,“ řekl trenér Slezského FC.

„I proto očekávám slušný fotbal a věřím, že nás přijde podpořit hodně lidí. Vrátil se Zdena Pospěch a navíc jsme první zápasy zvládli velmi dobře. Pro lepší pozvánku na sobotní fotbal jsme toho víc dokázat nemohli,“ dodal Jan Baránek.

Soupeř ve zkratce – FK Ústí nad Labem
Rok založení: 1945 Ústí nad Labem
Stadion: Městský stadion (3500 míst)
Klubové barvy: bílá, modrá
Trenér: Lukáš Přerost Posledních pět let:
2009/10 - FNL (2. místo)
2010/11 - GL (16. místo)
2011/12 - FNL(1. místo)
2012/13 - FNL (10. místo)
2013/14 - FNL (7. místo)
Největší úspěchy: Účast v první lize (1952/53, 1958/59 a 2010/11)
Oficiální web: www.fkusti.cz

Do Slezska dorazí Ústí nad Labem

Ústecká Arma patří k tradičním účastníkům druhé nejvyšší soutěže. Tři sezony zpátky dokonce Fotbalovou národní ligu ovládla. Postupu do první ligy ale zabránil nevyhovující stadion, a právě na něm se na severozápadě Čech zapracovalo. Díky rozsáhlé rekonstrukci tak mohou v Ústí výhledově pomýšlet i na postup do Synot ligy.

Fotbalisté Ústí odstartovali letošní sezonu remízou 1:1 v derby na půdě Varnsdorfu. Pak přišla na řadu ostře sledovaná domácí premiéra. V té ale Ústečtí nestačili na Znojmo a kvůli nepovedenému vstupu do utkání prohráli 1:2.

Delegace rozhodčích

  • Hlavní: Ondřej Lerch
  • Pomezní: Petr Antoníček
  • Pomezní: Marek Pilný
  • Delegát: Ladislav Dofek

„Dotahovat se na Znojmo s dvoubrankovým mankem je hodně těžké, protože je to velmi kvalitní tým. Ve druhém poločase bylo na naší straně vidět veliké zlepšení. Podařilo se nám snížit, ale už nám chyběly síly dosáhnout alespoň na remízu. Za druhou půli musím kluky pochválit,“ řekl po zápase ústecký trenér Lukáš Přerost.

Přes léto došlo v kádru Army k rozsáhlému zemětřesení. Odešly dvě dlouholeté opory klubu – obránci Lukáš Dvořák a Michal Valenta. Prvně jmenovaný bude působit na hostování v pražském Vltavínu a sedmatřicetiletý Valenta se bude fotbalem bavit v divizních Krupkách. Zajímavostí je, že tento fotbalista, který v první lize nasbíral 73 startů, se nyní živí jako řidič kamionu.

Nepovedenou jarní část uplynulé sezony odnesli svým odchodem Jakub Teplý a David Vacek, kteří se vrátili do Jihlavy. Angažmá v Ústí si neprodloužil ani Petr Růžička, jenž se po hostování stáhl do Slavie. Zkušený útočník Emil Rilke, který v sezoně 2003/04 odehrál jedenáct zápasů za Opavu v první lize, si přetrhl křížový vaz v koleni a nebyla mu prodloužena smlouva.

Mladý ambiciózní kouč Lukáš Přerost má k dispozici zkušenou osu týmu Novák – Zeman – Martykán, kterou v létě doplnili nadějní mladí hráči. Jmenovat můžeme například mládežnického reprezentačního záložníka Marka Krátkého, jenž přišel na hostování z Teplic.

Defenzivní řady by měli vyztužit obránci Lukáš Vraštil s Michalem Pávkem. Do útoku získalo Ústí dvacetiletého Černohorce Edina Kuče.

„Byl tady tým, jenž byl úspěšný. Dvakrát po sobě postoupil do ligy. Naší snahou je budovat silné mužstvo, které by během tří let dosáhlo podobného úspěchu. Zatím jsme ve fázi, kdy kádr obměňujeme. Naším cílem je být v horních patrech tabulky,“ řekl na předsezónní tiskové konferenci kouč Přerost a směrem k sobotnímu duelu pro oficiální web Ústí dodal:

„Uvidíme, s čím na nás vyrukuje Opava. Jestli bude napadat, hrát nátlakově anebo bude vyčkávat. Viděl jsem dva zápasy, a i když to byly zápasy venkovní, nebylo to nic takového, že by na soupeře vlétli. Atmosféra i prostředí je tam fotbalové a já věřím, že to oba mančafty vyburcuje k dobrému fotbalu.“

Informace pro fanoušky

Pokladny budou otevřeny již hodinu před výkopem. K dispozici budou tři hlavní pokladny v parku směrem od Střelnice, dvě ze strany od řeky Opavy, a po jedné pokladně na tribunu A a do sektoru hostů.

Prosím, využijte této možnosti, abyste se vyhnuli případnému zdržení při vstupu na stadion. Děkujeme za pochopení. Vstupenky se budou prodávat do 50. minuty. Pak je vstup volný.

Trávník bude připraven

Pro trávník v Městských sadech bude utkání proti Ústí nad Labem první zatěžkávací zkouškou. Podle technického ředitele Slezského FC Jaroslava Rovňana by měl být trávník v plné kondici.

„Udělali jsme všechno proto, aby byl trávník k mistrovskému utkání stoprocentně připraven. Vše samozřejmě může ovlivnit počasí, ale v současné době je trávník v plné síle,“ uvedl Jaroslav Rovňan.

Informace z průběhu rekonstrukce včetně bohaté fotogalerie naleznete pod tímto odkazem.

Zvládnou opavští fotbalisté svou domácí premiéru proti Ústí nad Labem? Na tuto otázku nám dá odpověď až samotný zápas, který startuje v sobotu 16. srpna od 18 hodin. Přijďte podpořit Slezský FC do Městských sadů!

Z utkání bude samozřejmě připraven také textový on-line přenos na webu Onlajny.com.

Porovnání soupeřů v letošní sezoně FNL
Slezský FC Opava FK Ústí nad Labem
SFC Opava 2. pozice v tabulce 12. Ústí nad Labem
6 získané body 1
2 – 0 – 0 výhry – remízy – prohry 0 – 1 – 1
6:2 skóre 2:3


Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies