oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 20.1., 13.kolo
SFC Opava 
18:00
 Sparta

Slezský FC se ukáže v Příbrami. Bude to nervózní zápas, ví Kováč

11.09.2020, autor Redakce
Opava – Reprezentační pauza je pryč a jde se znovu do akce. Fotbalisté Slezského FC se v sobotu 12. září od 17 hodin představí u příbramské Litavky.

„Už potřebujeme bodovat, a to nejlépe naplno. Bude to hodně nervózní utkání o jedné, dvou chybách, ale doufám, že se jich vyvarujeme a odehrajeme koncentrovaně celý zápas,“ věří trenér Slezského FC.

Ten by rád získal do týmu posily, do soboty to ale takřka určitě neklapne. „Potřebovali bychom dva zkušené hráče do osy, ale nepředpokládáme, že bychom někoho do utkání s Příbramí získali. Odjíždíme dnes a hned v sobotu hrajeme,“ připomíná.

Opavský kouč nemůže počítat s Janem Schaffartzikem, který se dává dohromady po vážném zranění. Mezi dlouhodobě zraněné přibyl i obránce Josef Hnaníček, jenž navzdory původním prognózám musel na operaci s křížovým vazem. Mimo hru tak může být až osm měsíců. „Zdravotní problémy má i Adam Rychlý, a jestli bude připraven René Dedič, to ještě také uvidíme,“ informuje Radoslav Kováč.

Slezané si reprezentační přestávku zpestřili přípravným utkáním s druholigovým Prostějovem, ve kterém prohráli 0:2. „Den předtím jsme si vyzkoušeli systém 4-3-3 a moc to nefungovalo,“ přiznává. „Bylo by potřeba více času, my jsme se snažili spíš přepnout vzadu z trojky na čtyřku. Jsem rád, že jsme si to vyzkoušeli, abychom směrem do budoucna měli více možností,“ dodává.

Opavský tým prošel úspěšně testy na přítomnost viru SARS-CoV-2 – výsledky všech otestovaných členů mužstva byly negativní. V sobotu tak Slezský FC může do hry, představí se v Příbrami.

„Příbram má dobrou organizaci hry, hraje rychle nahoru. Horvi (Pavel Horváth – pozn. red.) je zvedl, i když na podzim to zatím není vidět. Totéž se ale týká nás. Moc mě mrzí domácí zápas s Karvinou, který jsme měli vyhraný, ale prohráli jsme si ho vlastními hrubkami. Body, které nám chybí, si holt musíme vzít venku. Nejlépe už teď v sobotu,“ usmívá se Kováč.

Duel v Příbrami je na programu v sobotu 12. září od 17 hodin.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies