oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.5., 30.kolo
Vlašim 3
SFC Opava 1
čtvrtek 19.5., BAR1
SFC Opava 
17:00
 Bohemians 1905

Slezský FC vyrazil do Rakouska, na soustředění míří 26 hráčů

11.08.2020, autor Redakce | FOTO: Eliška Žídková, sfc.cz
Opava – V úterý krátce po obědě zamířila výprava opavských fotbalistů do rakouského Loipersdorfu nedaleko Štýrského Hradce, kde absolvuje pětidenní herní soustředění. Co hráče čeká?

„Po týdnu těžkého trénování kluci kondiční část vstřebávali výborným způsobem až obdivuhodně s úžasným nasazením a vůlí. Teď přijde uvolnění ve smyslu mentálního rozpoložení. Jsme tady půlroku pohromadě a sezona byla náročná nejen na kondici, ale hlavně z hlediska psychiky,“ říká asistent trenéra Kováče Alois Skácel.

„Chceme, aby se kluci trošku uvolnili, ale nebude to žádný výlet. Hlavní náplní bude práce na součinnosti týmu v jednotlivých řadách a hledání optimální sestavy. Stále se ovšem budeme snažit dohledat ještě nějakého hráče, pokud to půjde,“ přiznává.

Na soustředění s týmem neodcestoval obránce Matěj Helebrand, jenž by měl zamířit na hostování do jednoho z celků FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Naopak do Rakouska nakonec odjel záložník Jiří Texl, jenž si v Opavě s největší pravděpodobností prodlouží hostování z Olomouce.

Příležitost porvat se o místo v kádru dostane i celá řada odchovanců. Mají šanci v tvrdé konkurenci uspět? „Vždycky jde o pracovitost hráče, protože jen talent nestačí. Strašně důležité je, jakým způsobem a jak dlouho je hráč schopen svůj talent rozvíjet. A jestli byl chválený v mládežnických mužstvech? Tohle je úplně jiná liga. Je to mužská liga,“ upozorňuje Skácel.

„Všichni kluci si musí uvědomit, že přístup k sobě, k týmu i ke klubu musí mít absolutní. Absolutní, jinak se nezlepší. A takových talentů, kteří jsou jako kometa, že jdou chviličku vidět na fotbalovém nebi, ale pak upadnou v zapomnění, je spousta,“ dodává.

Hned ve středu čeká opavské borce náročná konfrontace – v Bad Erlachu se střetnou s Rapidem Vídeň. Soustředění pak završí sobotní duel se Štýrským Hradcem. „Čeká nás herní soustředění v příjemném prostředí. Jsme nachystaní tak, abychom se ještě zdokonalili a lepší můžeme být jedině tehdy, když budeme hrát s výbornými soupeři,“ uzavírá Alois Skácel.

Nominace na herní soustředění v Rakousku (Loipersdorf)

Brankáři: Vilém Fendrich, Kryštof Lasák, Vojtěch Šrom.
Obránci: Štěpán Harazim, Matěj Helešic, Josef Hnaníček, Matěj Hrabina, Tomáš Koschatzký, Adam Rychlý, Dalibor Večerka, Jan Žídek.
Záložníci: Denis Darmovzal, Adam Gorčica, Karol Mondek, Bartosz Pikul, Jan Řezníček, Adam Ščudla, Jiří Texl, Nataniel Wybraniec, Pavel Zavadil.
Útočníci: René Dedič, Bojan Dordič, Lukáš Holík, Václav Juřena, Tomáš Rataj, Dominik Smékal.

Realizační tým

Hlavní trenéři: Radoslav Kováč a Alois Skácel
Trenér brankářů: David Hampel
Kondiční trenér: Michal Hampel
Vedoucí mužstva: Lumír Sedláček
Masér: Kamil Bitta
Fyzioterapeut: Pavel Prusek
Řidič: Petr Martikán

Zápasový program

středa 12. srpna: Rapid Vídeň – Slezský FC Opava, 17.00 (Bad Erlach)
sobota 15. srpna: Sturm Graz – Slezský FC Opava, 16.00 (Dietersdorf)