oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.2., 23.kolo
SFC Opava 
od 14:30
 Olomouc
Preview: SFC – Jablonec

Slezský FC vyzve Jablonec. Beru to jako výzvu, hlásí Skuhravý

31.08.2018, autor Redakce
Opava – Na soupeře s aktuálně nejvyšší formou ve FORTUNA:LIZE narazí v sobotu Opava. Na trávník v brněnském azylu dorazí Jablonec. Severočeši se po slabším rozjezdu chytli. Naposledy zničili olomouckou Sigmu.

„Jablonec má v posledních třech zápasech lepší herní formu než kdokoliv jiný z první ligy. Beru to jako výzvu,“ zdůrazňuje opavský kouč Roman Skuhravý. „Byl bych hrozně rád, kdybychom se mu vyrovnali v agresivitě, protože to je klíčové. O tom, že má velice kvalitní mužstvo, nemá smysl diskutovat,“ řekl poté, co viděl Severočechy v bitvě s olomouckou Sigmou.

Tým ze Střelnice má opravdu kvalitu. Někteří z jeho hráčů v minulosti oblékli i dres národního týmu, mají zkušenosti také z pohárové Evropy. Namátkou můžeme zmínit Hübschmana, Doležala, Trávníka, Masopusta, Jovoviče či Ikauniekse. Opavský fanoušek může také znát jméno jednadvacetiletého zadáka Davida Lischky, kterého kdysi pro Hlučín objevil někdejší kapitán Slezského FC Jaroslav Kolínek.

Na první pohled by se mohlo zdát, že zápas bude výjimečný pro Romana Skuhravého, který v Jablonci žije. V minulosti oblékal dres tohoto klubu a odstartoval v něm svou trenérskou kariéru. „Vůbec tento zápas prestižně neberu. Hrajeme proti nim první soutěžní utkání. Teď mám ale v hlavě jen to, jak se na ně nachystat. Důležité je, aby kluci začali znovu věřit tomu, co trénujeme. Situace není jednoduchá hlavně pro ně, psychika je svině,“ pronesl Skuhravý.

K tomu, zda sestava, která v Brně v sobotu vyběhne, bude podobná té pohárové, řekl: „Ve Frýdku nastoupila sestava, která byla hodně vytěžovací. Nastoupili hráči, kteří v sobotu nehráli. Chtěli jsme rozložit zátěž. V sobotu samozřejmě někteří kluci budou hrát. V sobotu to ale bude úplně jiný soupeř. Současná kvalita Jablonce je velice zajímavá. Musíme najít recept, jak jim konkurovat. Jedním z faktorů je to, že se jim musíme vyrovnat v agresivitě a rychlosti.“

Sobotní utkání na brněnském stadionu má výkop v 17 hodin.

Zákaz choreografií a vlajek na tyčích

Vzhledem k menší potyčce mezi opavskými a karvinskými fanoušky, ke které došlo minulý víkend u hostujícího sektoru, vlastník brněnského stadionu rozhodl o tom, že pro všechna následující utkání na stadionu v Brně platí zákaz velkoplošných choreografií a vlajek na tyčích.

S ohledem na to, že na brněnském stadionu jsme díky vstřícnému postoji města Brna a fotbalového klubu Zbrojovka Brno v dočasném azylu, důrazně žádáme všechny diváky, aby dodržovali Návštěvní řád Městského fotbalového stadionu a povzbuzovali v duchu fair-play.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies