oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.6., příp.
SFC Opava 
od 15:00
 Vítkovice
Preview: MFK Karviná - SFC Opava

Slezský FC zbrojí na derby! V Karviné chce nahrát ztracené body

24.10.2014, autor Redakce
O P A V A - Fotbalisté Slezského FC v posledním domácím vystoupení nestačili na Varnsdorf a bodovou ztrátu chtějí dohnat v derby na půdě Karviné, se kterou se Opava v letošní sezoně už jednou potkala v rámci Poháru FAČR. Utkání na karvinském stadionu Kovona startuje v sobotu 25. října 2014 od 10:15.

„Bude to úplně jiný fotbal než v poháru. V něm obě strany zkoušely různé hráče. Navíc Karviná vyhrála venku, takže je v pohodě. Čekám zajímavý zápas, ve kterém budeme chtít nahradit ztracené body po domácí prohře s Varnsdorfem,“ řekl opavský stratég Jan Baránek a dodal: „Karviná je silná při standardních situacích, na které si musíme dát pozor.“

V sobotu by teoreticky už mohl nastoupit uzdravený útočník Tomáš Machálek. „Ve čtvrtek začal trénovat, ale má za sebou těžkou virózu, takže na start od začátku utkání to nevypadá. Může ale naskočit v průběhu zápasu. Bude připraven,“ upřesnil kouč Slezského FC.

Soupeř ve zkratce – MFK Karviná
Rok založení: 2003 MFK Karviná
Stadion: Městský stadion (8000 míst)
Klubové barvy: zelená, bílá
Trenér: Jozef Weber Posledních pět let:
2009/10 - FNL (8. místo)
2010/11 - FNL (4. místo)
2011/12 - FNL(6. místo)
2012/13 - FNL (9. místo)
2013/14 - FNL (8. místo)
Největší úspěchy: Postup do divize (2004), postup do MSFL (2005), postup do FNL (2007)
Oficiální web: www.mfkkarvina.cz

Soupiska Karviné doznala přes léto spousty změn. Ex-opavského kouče Josefa Mazuru vystřídal Jozef Weber, jinak velký kamarád Jana Baránka. „Bavíme se spolu, ale o nás to není. Nejdůležitější je, jak budou hrát mančafty na hřišti,“ pousmál se trenér Opavy. V Karviné skončil středopolař Jakub Hottek anebo stoper Václav Koutný, kterého Slezský FC v létě testoval. Už v průběhu loňského ročníku se s karvinským dresem rozloučil i bosenský šikula Admir Vladavić.

V hornickém městě už nepokračuje ani bývalý opavský útočník Milan Halaška a slovenský záložník Michal Gonda. O pikantní zápas půjde pro Davida Mikulu a Jana Svatonského. Ti totiž přišli do Slezského FC právě z týmu sobotního opavského soupeře.

Karviná musela tyto odchody samozřejmě nahradit. Výraznou posilou se stal osmatřicetiletý obránce Jan Trousil ze Slovácka. Stoper, který má v první lize odehráno 249 zápasů, vnáší do defenzivních řad karvinského MFK velkou zkušenost. Z Mladé Boleslavi získal karvinský tým univerzála Tomáše Janíčka, jehož pro velký fotbal vychoval Zlín. V Bohemians 1905 nastoupil k prvoligovému utkání proti Spartě krajní bek Jan Růžička a následně zamířil do česko-polského pohraničí.

Takřka po roce se do brány vrátil zkušený slovenský Martin Lipčák, předtím ale pravidelně chytal odchovanec Banské Bystrice Branislav Pindroch. Důležitým pilířem obrany je Pavel Eismann a dobré výkony podává bývalý hlučínský záložník Michal Skwarczek. V útoku nejčastěji nastupuje rodák ze Žiaru nad Hronom Lubomír Urgela, který je s pěti góly nejlepším střelcem Weberova týmu.

Delegace rozhodčích

  • Hlavní: Martin Nenadál
  • Pomezní: Jan Machálek
  • Pomezní: Zdeněk Dobrovolný
  • Delegát: Pavel Drahoš

Obě mužstva se potkala na začátku září ve 3. kole Poháru FAČR, kdy Opava zvítězila brankou Schaffartzika 1:0. „Nastoupíme proti stejnému soupeři, ale půjde o víc. Body potřebují oba týmy. Na derby se všichni těšíme,“ řekl pro web Karviné útočník Lubomír Urgela.

Ve Fotbalové národní lize jsou na tom Karvinští o něco lépe než Opava. Se sedmnácti body drží osmou pozici v tabulce. Z posledních tří zápasů vytěžili zeleno-bílí šest bodů. Doma zdolali silný Sokolov 2:1, pak sice podlehli Varnsdorfu, ale naposledy venku zvládli derby na půdě Frýdku-Místku, kde zvítězili v poměru 4:2.

Naváže Slezský FC na výhru z poháru, nebo Karviné vyjde odplata?

Věříme, že Opavu vyrazíte podpořit v hojném počtu. Pokud do Karviné nevyrazíte, můžete průběh zápasu sledovat díky on-line přenosu na webu Onlajny.com. Zápas startuje v sobotu 25. října 2014 od 10:15.

Informace pro fanoušky

Karvinský klub připravil jako kompenzaci za horší komfort na stadionu Kovona akci, kdy po předložení vstupenky dostanou fanoušci pivo zdarma. Lístky proto nevyhazujte.

Organizační plánek

Stadion Kovona na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies