oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.6., příp.
Czestochowa 
od 11:00
 SFC Opava
Rozhovor – Tomáš Smola

Smolík na Hané udeřil, stačilo to na bod

06.11.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Olomouc – Byl hodně vidět, rval se o každý balon, měl tři šance a dal jeden gól. Útočník Tomáš Smola odehrál na Hané dobrý zápas. Opava s Olomoucí remizovala 2:2.

„Měli jsme to dotáhnout do vítězného konce. Potřetí v této sezoně jsme ztratili utkání v poslední minutě,“ štvalo Tomáše Smolu. „Jinak se ale utkání muselo líbit. Mělo úplně všechno, emoce, šance, góly, hrálo se nahoru-dolů,“ pokračoval devětadvacetiletý rodák z Loun.

Sám se několikrát nechal strhnout, v jednom případě pořádně vyčinil bývalému reprezentačnímu záložníkovi Václavu Pilařovi. „Já se nechci prát. Jdu si jen tak popovídat, prostě to hecnout,“ smála se opavská třináctka.

„Smolíkova“ velká chvíle přišla ve 22. minutě, kdy se zapsal mezi střelce. „Zavoš kopal roh, Jursič to dobře protečoval a já to trefil stehnem,“ popisoval svůj třetí zásah sezony. Tomáš Smola mohl na Andrově stadionu dát o nějakou branku více.

V prvním poločase z otočky střílel nad, daleko větší gólovku měl po přestávce. Běžel sám na Buchtu, jak se ale ukázalo na zkušeného brankáře si nepřišel. „Dostal jsem se k němu blízko, plánoval jsem ho obhodit, bohužel se to nepovedlo. Takové šance se mají dávat,“ hněval se sám na sebe.

Sigma minutu před koncem srovnala, pak měla další šanci, ovšem vítězství mohli nakonec na svou stranu strhnout Slezané. Honza Žídek po nahrávce Joela Kayamby trefil břevno. „Kluci to dobře vyřešili, chyběly centimetry. Je to škoda, ale na druhou stranu musíme ctít kvalitu soupeře,“ doplnil Tomáš Smola.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies