Souhrn víkendových zápasů mužstev Slezského FC

28. 10. 2014

/AKTUALIZUJEME/ O P A V A - Přinášíme tradiční sumář víkendových zápasů týmů Slezského FC. Áčko prohrálo v Karviné a devatenáctka na Spartě. Naopak konečně zvítězila rezerva, která porazila Hulín. Mladší žactvo stejně jako A-tým výsledkově neuspělo proti karvinským výběrům. Herně to přitom ze strany mladších žáků špatné nebylo.

Muži A

MFK OKD Karviná – Slezský FC Opava 1:0 (0:0)
Branka: 80. z pen. Budínský.
Sestava Opavy: Květon – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Metelka (82. Grussmann), Horka (82. Kuzmanović) – Vavřík, Ševčík, Schaffartzik – Mrázek (68. Machálek). Trenér: Jan Baránek.

Více podrobností o utkání naleznete zde.

Muži B

Slezský FC Opava B – Spartak Hulín 3:2 (3:0)
Branky: 15. Machálek, 19. a 44. Kuzmanović – 71. M. Zagol (vlastní), 86. Šrom.
Sestava Opavy: Godula – Maléř, Hoza, M. Zagol, Pavlíček – Svatonský (90. Galvas), Hrabina, Grussmann, Kuzník (89. Macíček) – Machálek (78. Továrek), Kuzmanović. Trenér: Lubomír Hrabina.

Jan Hruška starší (asistent trenéra SFC Opava B): „Jsme strašně rádi, že jsme konečně prolomili sérii porážek a zvítězili. Soupeř sice snížil na rozdíl jediné branky, ale závěr jsme zvládli takticky dobře. Kluci si uvědomili, že mohou vyhrávat a doufám, že nás tento zápas nakopne. Velkým přínosem pro nás byli hráči z áčka, kteří se postarali o všechny naše góly. Zejména v první půli byli hodně cítit. Těší nás také to, že jsme branky vstřelili po pěkných, vypracovaných akcích.“

Starší dorost U19

AC Sparta Praha U19 – Slezský FC Opava U19 2:1 (0:1)
Branka Opavy: 13. Kirschner. Sestava Opavy: Kotala – Němec, Kučerák, M. Helebrand, Keller – Janetzký, Češek (72. Večerek), Berger – A. Helebrand, Adamovský, Kirschner (82. Košárek). Trenér: Alois Skácel.

Alois Skácel (trenér SFC Opava U19): „Sparta bude také letos hrát o titul. Má výborně poskládané mužstvo s reprezentanty. Přesto jsme chtěli v Praze uhrát nějaké body. Brzy jsme se dostali po brance Kirschnera do vedení, pak měl tentýž hráč další šanci, kdy neprostřelil gólmana. Sparťané si vytvořili dvě příležitosti, ale neproměnili je.

Do druhé půle jsme šli s vedením 1:0 a Sparta nás přimáčkla. Hrozili jsme z nebezpečných protiútoků a Kirschner šel sám na branku, ale akci nedotáhl, což byl jeden z rozhodujících momentů utkání. Pak jsme v rozmezí deseti minut dvakrát inkasovali a prohráli. I přes prohru jsme ale podali slušný výkon. Oboustranně šlo o kvalitní zápas.“

Mladší dorost U17

1. FC Slovácko U17 – Slezský FC Opava U17 5:0 (3:0)
Sestava Opavy: Kubný – Hájek (41. Musila), Kolísek, Černín, Kovács – Fojtík (41. Vrána), Kuzník, Rychlý (62. Mička), Mako (57. Vavrečka) – Barteska, Klembara (45. Stuchlík). Trenér: Lukáš Černín.

Lukáš Černín (trenér SFC Opava U17): „Soupeř byl v prvním poločase daleko silnější na míči a také toho dokázal využít, kdy poločasové skóre mluví jasně. Ve druhé půli jsme hru opticky vyrovnali, ale i tak měli domácí více šancí. Naše příležitosti Kuzníka, Vavrečky a hlavně Bartesky zůstaly bez odezvy. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě a ukázal, že patří k nejlepším v soutěži.“

Mladší dorost U16

1. FC Slovácko U 16 – Slezský FC Opava U16 1:1 (0:1)
Branka Opavy: 20. Štefka.
Sestava Opavy: Javorek – Musila (67. Varyš), Dybal, Hartmann, Štefka – Večerek (72. Rys), Hluchý – Šefčík, Fusek, Podraza (74. Teichman) – Stošek. Trenér: Radomír Hlaváč.

Radomír Hlaváč (trenér SFC Opava U16): „Narazili jsme na jednoznačně nejlepší mužstvo, proti kterému jsme doposud v podzimní části hráli. O to víc nás těší náš předvedený výkon. V prvním poločase jsme byli domácím více než vyrovnaným soupeřem a zaslouženě jsme v něm šli do vedení, kdy se po rohovém kopu trefil hlavou Štefka. I po vstřelené brance jsme byli nebezpeční a měli další příležitosti, kdy jsme dobře zvládali útočnou přechodovou fázi, ale v té finální jsme gólově neuspěli.

Ve druhé půli jsme už neudrželi tak vysoké tempo hry, jako v té první. Soupeř poslal na hřiště čerstvé síly v podobě sedmi nových hráčů a zatlačil nás na naši polovinu. Z tlaku vytěžil vyrovnávací branku, kdy jsme byli málo důrazní v pokutovém území a nechali domácí dorazit odražený míč do branky. V samotném závěru jsme mohli vítězství strhnout na svou stranu, ale šance Fuska a následně Stoška zůstaly bez gólového efektu. Kluky chválíme za předvedený výkon, ale hlavně za nasazení, které bylo u mnohých na hranici jejich možností.“

Starší žáci U14

MFK Frýdek-Místek U14 – Slezský FC Opava U14 4:0 (4:0)
Sestava Opavy: Ondráček – Janjuš, Goněc, Hartmann, Celta – Tománek (60. Dušek), Dušek (35. Návrat), Gorčica, Ščudla – Krajíček (45. Matějíček), Buga (45. Šafarčík). Trenér: Radovan Morong.

Radovan Morong (trenér SFC Opava U14): „V tomto utkání rozhodovaly individuální činnosti hráčů. Zejména kvalita v rychlé práci s míčem, soubojové situace a běžecká rychlost. Během deseti minut jsme inkasovali čtyři branky, které si domácí tým vypracoval z křídelních prostorů a naše obranná činnost a taktické chování jednotlivých hráčů neměla patřičnou kvalitu, abychom těmto situacím zabránili. Domácí vyhráli zcela zaslouženě."

Mladší žáci U13

Slezský FC Opava U13 – MFK OKD Karviná U13 4:7 (1:3)
Branky Opavy: Latka 2, Rolný, Gargoš.
Sestava Opavy: Starý – J. Kirschner, Hanel, Novák, Chudý, Latoň, Jelínek, Gargoš, Řeháček.
Ďurika – T. Kirschner, Píšala, Hrbáč, Žídek, Rolný, Woch, Latka, Bartusek, Kutty. Trenér: Radim Maloch.

Radim Maloch (trenér SFC Opava U13): „Karviná je kvalitativně na stejné úrovni jako my a podle toho se zápas také vyvíjel. Hrálo se velmi kvalitní utkání jak po technické, tak fyzické stránce. K vidění bylo mnoho pěkných akcí z obou stran. My jsme byli neustále o jednu branku pozadu, a i když jsme měli o něco více šancí než soupeř, nebyli jsme schopni vyrovnat. Zápas se lámal v době, kdy jsme během deseti minut třikrát trefili tyčku.“

Za stavu 4:5 jsme na konci vrhli všechny síly a hráče do útoku, jenže soupeř nám v poslední minutě z brejků dokázal dát ještě dvě branky. Karviná byla produktivnější, ovšem my jsme odehráli dobrý zápas s dobrým soupeřem a výsledek rozhodně nemá vliv na náš pocit z utkání a předvedené hry.“

Mladší žáci U12

Slezský FC Opava U12 – MFK OKD Karviná U12 7:9 (4:3)
Branky Opavy: Blažej 2, Jelen 2, Kollek, Radoš, Rataj.
Sestava Opavy: Kollek, Manderla, Rataj, Večerka, Žižka, Rozsypal, M. Kosmál, Hais, Makovický.
Blažej, Škrobánek, Jelen, Kramář, Radoš, Henčl, Péter, Skront, D. Kosmál, Grajciar. Trenér: Martin Kotala.

Martin Kotala (trenér SFC Opava U12): „Nastoupili jsme proti mužstvu Karviné, která byla od první minuty velmi nepříjemným a houževnatým mužstvem. Jejich taktika se zakládala na zajištěné a zatažené obraně. Z toho se snažili hrát na hrotového hráče doplňovaného ještě jedním z hráčů a tím ohrožovat naší branku. S tím bychom ještě neměli takové potíže a dokázali jsme se s tím vypořádat a tyto situace řešit. Co nám ovšem nám problém je, že jsme za celý zápas měli ve většině času míč v držení a vytvořili si spoustu gólových šanci, které bohužel skončily vedle brány soupeře nebo jsme byli v zakončení nedostatečně důrazní.

Místo toho, abychom tento zápas již v prvním poločase rozhodli a otupili enormní snahu soupeře, právě tím, že jsme zahazovali jednu šanci za druhou, jsme vlastně pomáhali soupeři, který nakonec některé šance proměnil, a to především díky naším individuálním hrubým chybám. Hráči Karviné vytěžili z minima maximum a my z maxima minimum. Je to pro nás další ponaučení a zjištění, že v tréninku musíme být neustále důslední a pracovití, abychom další zápasy byli schopni řešit lépe a nepřipustili něco takového.“