oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
úterý 21.9., 3.kolo
SFC Opava 
17:00
 Mladá Boleslav

Sparta? Bude to velký zápas, věří Svozil

01.11.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Fotbalový svátek? Zápas opavských fotbalistů se Spartou do této kategorie bezesporu patří. I když Letenští prožívají aktuálně jednu ze svých nejhorších sezon historie, jsou favoritem. Opava na tom totiž také vůbec není dobře. Soubor Václava Jílka okupuje s jednadvaceti body sedmou příčku.

„Sparta je pořád jeden z nejlepších klubů u nás. V tabulce patří do vyšších pater a určitě se tam brzy posune,“ míní stoper Slezského FC Opava Jaroslav Svozil. Pražané jsou silní v domácím prostředí, venku se jim vůbec nedaří. Na hřištích soupeřů dokázali vyhrát jen jednou a celkově uloupili pouze pět bodů, což je jen o jeden více než Opava.

„Spartě to venku nejde, ale my se musíme soustředit na sebe. Sami nepředvádíme žádnou velkou hitparádu. Série dvanácti utkání bez výher je toho důkazem,“ konstatuje pětadvacetiletý obránce.

Vstupenky jsou k mání on-line »

Největším strašákem výběru ze Slezska je koncovka. Vytěžit ze čtrnácti zápasů pouze sedm branek není dobrá bilance. „Je to špatná bilance, osobně jsme nic takového nezažil. Na druhou stranu naším problémem není jen ofenziva, také dost branek dostáváme. Věřím, že přijde zlom. Tvrdě pracujeme na zlepšení,“ podotkl autor jedné ligové branky.

Hra Sparty se točí okolo Kangy a Hložka, do střelecké formy se dostal ex-opavský Libor Kozák. „Sparta je pojem, osobně se na utkání moc těším. Sparta má velkou kvalitu na všech postech a ještě zdvojenou. Musíme být dobře připraveni a vyvarovat se chyb. Potřebujeme se nastartovat, moc bych si přál Spartu porazit,“ uzavřel Jaroslav Svozil.

Nedělní duel má výkop 17 hodin, brány stadionu se otevírají už hodinu a půl před startem zápasu, tj. v 15.30. Žádáme tedy fanoušky, aby na stadion vyrazili s dostatečným časovým předstihem. Vyhnou se tak možným frontám.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies