oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 17.4., 27.kolo
Mladá Boleslav 
14:00
 SFC Opava

Stále si to sedá, říká Balcárek po generálce. A co sestava na Plzeň?

09.02.2020, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Slezský FC má za sebou úspěšnou generálku, v níž si poradil s druholigovým Třincem v poměru 3:2. Byť to ve hře občas skřípalo, Slezané vkročí do jarní části sezony s vítězstvím v zádech. Jak poslední prověrku hodnotí opavský kouč Jiří Balcárek?

„Moc spokojený nejsem. V mužstvu je strašně moc změn, oproti zápasům s Mladou Boleslaví nebo s Baníkem máme v základu asi pět změn, což je vzhledem k šesti týdnům přípravy moc,“ uvědomuje si Balcárek.

„Pořád si to sedá a kluci si na sebe stále zvykají. Máme dva nové stopery i nové tváře vepředu jako jsou Lukáš Železník či Jirka Texl,“ vypočítává.

Opavští začali proti Třinci aktivně, jenže své šance nevyužili a do vedení šel paradoxně druholigový soupeř. „V prvních patnácti, dvaceti minutách jsme měli situace, ze kterých by dle mého měly padnout góly, jenže nepadly. Pak jsme dostali dva góly po našich chybách. Soupeři darujeme branky strašně lacino a sami se na vstřelený gól nadřeme,“ mrzí kouče Slezského FC.

V závěru se na hřišti objevila i nová tvář – obránce Jan Hošek. „Máme dva stopery, a proto jsme sháněli třetího, kdyby přišla zranění či karetní tresty. Honza je s námi v podstatě druhý den, takže jsme ho chtěli vidět alespoň dvacet minut v zápasovém zatížení,“ vysvětluje Balcárek.

Mimo hru zůstali Štěpán Harazim, Matěj Helešic, Dominik Smékal, Filip Souček a Martin Sus. „Filip Souček má lehčí zranění. Nejde o nic vážného, ale chtěli jsme ho pošetřit,“ říká opavský trenér. Rovnou do základu ovšem naskočil Pavel Zavadil. „Pokud je zdravý, je pro nás hodně platným hráčem. I generálku zvládl výborně. Musím ho pochválit,“ dodává.

Už za týden čeká Slezský FC první jarní bitva – Opava na stadionu v Městských sadech vyzve Plzeň. Jaká bude sestava? „To si samozřejmě nechám pro sebe. Uvidíme, ale z devadesáti procent mám jasno,“ uzavírá Jiří Balcárek.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies