oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 22.2., 22.kolo
Slavia 
od 14:30
 SFC Opava
SFC Opava U 11 na E.ON Cupu

Super úspěch jedenáctky ve Velkém finále E.ON Junior Cupu

16.09.2017, autor Redakce
Opava – Skvěle dopadla v mezinárodní konkurenci opavská jedenáctka. Tým vedený trenérem Janem Hruškou mladším obsadil ve Velkém finále E.ON Junior cupu luxusní devátou příčku v konkurenci čtyřiceti týmů z Evropy.

Jednalo se o 13. ročník turnaje, na který se každoročně sjíždějí špičkové kluby z České republiky, které doplňují zvuční zahraniční hosté. Letos se turnaje účastnilo 40 týmů. Zahraničních hostů bylo letos přítomno hned několik. Například Schalke 04, Hertha Berlín (oba Německo), AS Monaco (Francie), nebo Anderlecht Brusel (Belgie).

Mladým opavským nadějím se nakonec povedlo obsadit velmi sympatické 9. místo, když jim jen o jeden bod unikl postup mezi finálovou osmičku, ze které vzešel pozdější vítěz celého turnaje. Zajímavé také je, že z čistě českých týmů skončili na celkovém 5. místě.

„E.ON Cupu jsme se zúčastnili potřetí v řadě. Není snadné se na tento turnaj dostat, natož na něm udělat nějaký výrazný úspěch. V každém roce se zatím zlepšujeme, což je velmi pozitivní. V loňském roce se klukům ročníku 2006 podařilo získat zajímavý skalp finalisty Borussie Dortmund, kterou porazili 3:0.

Letos se zase kluci ročníku 2007 mohou pochlubit krásným zápasem s Schalke 04, které se nám podařilo zdolat 2:1. Tyto zápasy jsou pro kluky obrovským zadostiučiněním. Přeci jen se s těmito evropskými týmy nemůžeme měřit každý týden, a proto je příjemné vědět, že se s nimi dá hrát fotbal jako rovný s rovným,“ ohlížel se za předchozími starty trenér Jan Hruška mladší.

„Jsem velice potěšen, jakým způsobem jsme se na turnaji prezentovali. Kluci hráli sebevědomě. Ze žádného soupeře neměli přehnaný respekt, prostě se snažili prodat to, co už několik let trénují a na co je trenéři v SFC v minulosti připravovali, nebo dnes připravují. Dokázali se také poprat se změnou ve způsobu hry 7 + 1, protože do této chvíle hráli pouze v počtu 5+1. Moc jim přeji, aby i v budoucnu hráli s takovým elánem a chutí něčeho dosáhnout,“ řekl spokojeně opavský kouč.

Výsledky SFC Opava U 11

Utkání základní skupiny

SFC Opava – Mladá Boleslav 1:1 (Višňa) » on-line
SFC Opava – Hodonín 2:0 (Višňa, Prohaszka)» on-line
SFC Opava – Lanškroun 3:0 (Višňa 2, Kožík) » on-line
SFC Opava – Xaverov 3:0 (Anderle, Gebauer, B. Binar) » on-line
SFC Opava – Roudné 8:0 (B. Binar 2, Haloda 2, Oravec, Prohaszka, Kožík, Gebauer) » on-line
SFC Opava – Hertha Berlín 0:1 » on-line
SFC Opava – Sigma Olomouc 0:0 » on-line
SFC Opava – Ústí nad Labem 1:1 (Anderle) » on-line
SFC Opava – Frýdek-Místek 1:2 (Anderle)» on-line

Zlatá skupina

Do tzv. zlaté skupiny postoupilo prvních pět týmů z každé ze čtyř desetičlenných skupin.

SFC Opava – 1. FK Příbram 1:2 (B. Binar) » on-line
SFC Opava – FK Česká Třebová 1:1 (Kožík) » on-line
SFC Opava – FC Schalke 04 2:1 (Haloda, B. Binar) » on-line
SFC Opava – Luceafarul Kluž 2:0 (D. Binar, Anderle) » on-line
SFC Opava – Sparta Brno 4:0 (Oravec 2, Gebauer, B. Binar) » on-line
O 9. místo SFC Opava – FC Hradec Králové 1:0 (B. Binar) » on-line

Konečné pořadí turnaje

1. RSC Anderlecht, 2. AC Sparta Praha, 3. SK Sigma Olomouc, 4. FK Ústí nad Labem, 5. SK Slavia Praha, 6. Lucefarul Kluž, 7. Hertha Berlín, 8. ŠK Slovan Bratislava, 9. SFC Opava, 10. FC Hradec Králové, 11. FC Schalke 04, 12. ACS Kinder Sg. de Mureš, 13. FK Hodonín, 14. FK Šumperk,15. FK Česká Třebová, 16. FC Zbrojovka Brno, 17. 1. FK Příbram, 18. 1. FC Slovácko, 19. FC Sparta Brno, 20. FC Hlučín, 21. FK Mladá Boleslav, 22. Bohemians Praha 1905, 23. SK Dynamo České Budějovice, 24. FC Fastav Zlín, 25. FC Vysočina Jihlava, 26. AS Monaco FC, 27. SKP České Budějovice, 28. MFK Karviná, 29. TJ Lanškroun, 30. FK Kohouti Rokycany, 31. MFK Frýdek Místek, 32. FC MAS Táborsko, 33. FC Baník Ostrava, 34. TJ Sokol Hrusice, 35. SC Xaverov Horní Počernice, 36. FC Slovan Liberec, 37. AC Sparta Praha – dívky, 38. TJ Tatran Kohoutovice, 39. FK Tatran Prachatice, 40. Malše Roudné.

Slezský FC na turnaji reprezentovali:

Horní řada zleva: Jan Hruška (trenér), René Kožík, Florián Višňa, Richard Oravec, Petr Kutálek, Miroslav Anderle, Jonáš Gebauer, Jakub Prohaszka, Martin Prohaszka (trenér)
Spodní řada zleva: David Binar, Alex Klimeš, Bořek Binar, Dominik Maitner, Štěpán Jiskra, Tomáš Haloda, Jakub Pavlíček.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies