oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 2
Pov. Bystrica 2
středa 6.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Jastrzebie

Trenéři vs. osobnosti? Vánoční duel skončil remízou

17.12.2016, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Opava – Tradiční Vánoční zápas Slezského FC tentokrát vítěze neměl. Exhibice, ve které se představily výběry současných mládežnických trenérů SFC a opavské staré gardy, skončil smírně.

Na hřišti se představili také speciální hosté. Opavský odchovanec Ondřej Švejdík nebo brněnský záložník Pavel Zavadil.

Ten oblékl opavský dres ve vánočním utkání už poněkolikáté. Přetáhne si jej jednou přes hlavu oficiálně? „Na to se těžko odpovídá. Mám smlouvu v Brně, jsem vázaný tam. Jednou tady ale určitě budu,“ myslí si tvůrce hry Zbrojovky.

Do Opavy se přiženil a ve Slezsku se mu líbí. „Jsem tady dlouho, už skoro třináct let. Mám tady kamarády, cítím se tu dobře. Beru to jako svůj domov,“ dodává Zavadil.

Fotogalerie z akce »

Utkání si užili také fanoušci. „Je to super akce. Mám ji rád. Letos byla sice velká zima, ale to nevadí,“ říká jeden ze skalních příznivců Slezského FC Pavel Jatzek alias Džeky.

Podobně to vidí někdejší opavský zadák Kamil Vrba. „Pokaždé se těšíme jeden na druhého. Zavzpomínáme společně. Kdysi jsme se bavili trochu jinak. Dneska už si povídáme o tom, kdo má co za nemoci a jaké bere prášky,“ vtipkuje zkušený borec, jenž se představil v dresu staré gardy.

SFC Opava (trenéři) – Stará garda Opavy 2:2

Branky: Hruška mladší 2 – Rozhon, Zavadil.
Rozhodčí: M. Neděla, J. Pufler a J. Bukovský.
SFC Opava (trenéři): Petr Souček – David Chmel, Martin Šafrán, Ondřej Švejdík, Marcel Klajmon, David Sedlář, Lumír Sedláček, Marek Elek, Pavel Prusek, Petr Deseyve, Martin Kavan, Martin Prohászka, Jan Hruška ml., Jan Hruška st. Trenér: Pavel Hartmann.

Stará garda Opavy: Josef Květon – Roman Linda, Kamil Vrba, Ivo Farský, Radek Jašek, Dušan Christoph, Jan Baránek, Pavel Zavadil, Daniel Kutty, Michal Hampel, Vlastimil Harasim, Pavel Harasim, Jan Vožník, Martin Rozhon, Martin Komárek. Trenéři: Radomír Prasek, Jiří Berousek, Alois Grussmann.

Reportáž z utkání