oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.1., 16.kolo
Olomouc 
14:00
 SFC Opava

Třináctka veze z mezinárodního festivalu šesté místo

11.12.2017, autor Redakce
Opava – Na mezinárodním halovém festivalu v Bílovci startovali fotbalisté opavské třináctky. Během tří dnů odehráli celkem osm zápasů a v konečném zúčtování obsadili šestou příčku.

Šestnáct mužstev bylo rozděleno do dvou osmičlenných skupin kde se hrálo systémem každý s každým a pouze první dva celky šly do semifinále a kdy ostatní pak již hrály jen o konečné umístění.

„Myslím si, že jsme opět prokázali kvalitu a výsledky posledních týdnů nebyly dílem náhody. Bohužel nám těsně unikl postup do semifinále, kdy jsme například v utkání s Baníkem obdrželi vyrovnávací branku deset vteřin před koncem,“ litoval opavský trenér Marcel Klajmon.

„Nicméně i tak jsem byl s naším výkonem a předvedenou hrou v celém turnaji spokojen, kdy byl náš herní projev plný živelnosti, bez nějakých kalkulů a taktické svázanosti a kdy si takhle stále ještě představuji fotbal mladších žáků,“ řekl kouč Slezského FC a dodal:

„Na závěr bych chtěl poděkovat klukům za právě končící rok, za jejich tréninkovou píli a pracovitost. Rodičům za naši společnou spolupráci. Velký dík patří také mým kolegům Petru Hrdličkovi a Michalu Hampelovi včetně bývalého trenéra Martina Kotaly a také celému kolektivu SFC a vedení klubu za vytvořené kvalitní podmínky k naší společné práci.“

Opavští žáci obsadili na turnaji šesté místo a brankář Daniel Sukdol byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje.

Výsledky SFC Opava

SFC Opava – Swierklany (POL) 4:0, Lukáš Vyležík 2, Tomáš Nováček, Richard Kovárník
SFC Opava – Odeva Lipany (SVK) 6:2, Martin Blažej 2, Tomáš Nováček, Richard Kovárník, Patrik Wehowský, Adam Sedláček
SFC Opava – FC Baník Ostrava 1:1, Tomáš Nováček
SFC Opava – Loko Trnava (SVK) 7:1, Tomáš Nováček 2, Lukáš Vyležík, Albert Vlašánek, Dominik Malý, Richard Kovárník, Daniel Sukdol
SFC Opava – NK Jarenina (SLO) 2:2, Martin Blažej, Richard Kovárník
SFC Opava – Sturm Graz (AUT) 2:4, Pavel Šrek 2
SFC Opava – Spišská Nová Ves (SVK) 8:1, Lukáš Vyležík 3, Pavel Šrek 2, Richard Kovárník 2, Albert Vlašánek
Utkání o 5. místo: SFC Opava – Opolski ZPN (POL) 1:2, Patrik Wehowský.

Sestava Opavy: Daniel Sukdol, Adam Cileček, Patrik Wehowský, Dominik Malý, Pavel Šrek, Lukáš Vyležík, Richard Kovárník, Adam Sedláček, Martin Blažej, Albert Vlašánek, Tomáš Nováček. Trenér: Marcel Klajmon.

Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 14:00 |
SK Sigma Olomouc
Slezský FC Opava