oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.6., příp.
SFC Opava 
od 15:00
 Vítkovice
Ohlasy Tomáše Polácha

Už vím, jak se chodí na děkovačky, směje se Tomáš Polách

05.04.2014, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
O P A V A – Slezský FC doma pěti góly smetl ve šlágru MSFL druhou Třebíč a upevnil si vedení v soutěži. Ke klíčovým postavám opavského mužstva znovu patřil zkušený středopolař Tomáš Polách, který měl prsty ve druhém gólu žluto-modré eskadry.

Opavu nastartoval rychlý gól Jana Schaffartzika, který padl po třech minutách hry.

„První gól nám strašně moc pomohl, ale myslím si, že jsme podali celkově dobrý výkon. Ve hře jsme sice udělali pár chyb, ale na druhou stranu jsme nastříleli pět gólů, a to se počítá. Hrál se dobrý fotbal,“ řekl Tomáš Polách.

Do konce prvního poločasu Slezané uštědřili Třebíči další tři zásahy a hosté byli zralí na ručník.

„Bylo to pro ně těžké, dostali strašně rychle tři góly. Třebíč má mužstvo založené na bojovnosti. Hrají v něm vysocí hráči, kteří jsou hodně nepříjemní. Věděli jsme, že to nebude snadné utkání, ale povedeným začátkem jsme zápas rozhodli,“ tvrdil sedmatřicetiletý záložník.

Opavský tým v čele se špílmachrem Poláchem si zápas užíval a fanouškům servíroval chutné fotbalové menu. K vidění byly rychlé kličky, narážečky, kombinace na jeden dotek a mohli bychom pokračovat dále.

„Vytvořili jsme si velký náskok a hned se hrálo jinak. Drželi jsme balon na soupeřově půlce a kombinovali. Snažili jsme se přidat další branky. Jen škoda, že jsme ve druhé půli dali jen jednu. Pro oko diváka to byl ale dobrý zápas,“ soudila zimní posila Slezského FC.

Tomáš Polách se se specifickým opavským prostředím rychle sžil.

„Když jsem přicházel, přibližně jsem věděl, do čeho jdu. Znal jsem většinu kluků z týmu. Opava byla vždycky fotbalové město, když jsem tu dříve jezdil jako soupeř, vždy jsem se tady těšil, protože tady byli výborní diváci, což potvrdili i teď.

Spousta lidí s námi byla i před týdnem v Uničově. Jejich podpora nám na hřišti moc pomáhá,“ pochvaloval si Tomáš Polách, kterého si po prvním domácím utkání dobírali spoluhráči.

Proč? Po tradiční pozápasové děkovačce si šel Polách plácat s fanoušky z kotle, jenže z opačného směru než celý opavský tým. V sobotu po utkání s Třebíčí už ale děkovačku zvládl na výbornou.

„Už jsem zjistil, že se chodí z druhé strany. (smích) Kluci mi to říkali hned po zápase. Předtím jsem to nevěděl, ale teď už jo,“ uzavřel s úsměvem fotbalista, který v Gambrinus lize odehrál 268 zápasů.

Snad si ještě spoustu děkovaček s opavskými příznivci užije.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies