oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.1., příp.
SFC Opava 
10:30
 Uničov

V Opavě se představí rozjetý Žižkov. Zastaví ho Slezané?

13.04.2017, autor Redakce
Opava – Viktorka Žižkov vedená ex-opavským trenérem Davidem Vavruškou se v pátek od 16:30 představí v Městských sadech. Pražané mají formu. Poslední tři zápasy vyhráli s nulou. A aby toho nebylo málo, Sokolov a Frýdek znemožnili pětibrankovým debaklem.

David Vavruška není jediným „Opavákem“ na Žižkově, společnost mu dělá také opavský odchovanec Ondřej Švejdík. Zkušený stoper, který výrazně drží defenzivu týmu. „Do Opavy jedeme v pohodě, naše hra vypadá slušně, diváci se mohou těšit na dobrý fotbal,“ míní žižkovský kouč. „Do zápasu jdeme s čistou hlavou, určitě chceme bodovat,“ podotkl temperamentní trenér.

Slezany má dobře načtené, naživo sledoval jejich obrat ve Vlašimi. „Opavská hra se mi hrozně líbí. Viděl jsem ji v několika zápasech a musím přiznat, že mě hodně bavila,“ svěřil se žižkovský lodivod. „Opava má spoustu možností, jak hrát. Je špatně čitelná. Hraje dobře kombinačně, když se jim zrovna nedaří, mohou si pomoci Tomášem Smolou,“ dodal.

Slezané naposledy vyhráli ve Vlašimi, když luxusně zvládli závěr zápasu a díky dvěma brankám Václava Jurečky dotáhli utkání do vítězného konce. „Nehráli jsme špatně už v prvním poločase,“ podotkl kapitán týmu Jan Schaffartzik.

„Zlom přišel po přestávce. Do té doby domácí chtěli hrát, pak už se ale jen soustředili na bránění výsledku a to nám vyhovovalo. Věřil jsem, že alespoň vyrovnáme. Nakonec vezeme tři body. Hlavně naše hra byla taková, kterou chceme praktikovat,“ pochvaloval si devětadvacetiletý záložník.

Nyní je už ale před Opavou zápas se Žižkovem a Slezané si dobře uvědomují, že je nečeká žádná procházka růžovým sadem.

„Ve druhé lize není lehkého soupeře. Žižkov se dostal do formy. Je hodně produktivní, na pět branek mu stačilo šest střel,“ poznamenal Jan Schaffartzik. „My se soustředíme sami na sebe. Soupeř určitě zvolí vyčkávací taktiku a bude se snažit hrozit z brejků. Chceme hrát svou hru, to znamená po zemi kombinačně a snažit se dávat balony za obranu,“ uzavřel kapitán Slezského FC.

Utkání začíná na stadionu v Městských sadech v pátek 14. dubna od 16:30. Jeho průběh můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.