oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.6., příp.
SFC Opava 
od 15:00
 Vítkovice
Preview: HFK Třebíč - SFC Opava

V sobotu na hřiště nováčka, Slezský FC míří do Třebíče

05.09.2013, autor Redakce
O P A V A - Fotbalisty Slezského FC Opava čeká další daleký výjezd. V sobotu totiž Slezané cestují na půdu nováčka soutěže z Třebíče, který aktuálně okupuje 11. místo v třetiligové tabulce. Výkop utkání je na programu v sobotu 7. září od 16:30.

„Soupeře jsme sledovali na videu a nebude to lehký zápas. Třebíč je nováček, je v euforii, takže utkání bude vyhecované. Určitě přijde také docela hodně diváků,“ řekl opavský trenér Jan Baránek.

Tomu budou možná chybět obránce Miroslav Keresteš a útočník Petr Nekuda. „Nad startem obou hráčů visí otazník. Keresteš byl nemocný, Nekuda má zranění z předchozího zápasu a teprve ve čtvrtek začal s lehkým tréninkem,“ upřesnil kouč Slezského FC.

Soupeř ve zkratce – HFK Třebíč
Rok založení: 2001 (sloučení FC Slavia a TJ Bopo Třebíč) HFK Třebíč
Stadion: Horácký fotbalový stadion (5000 diváků)
Klubové barvy: červená, modrá a bílá
Trenér: Libor Zelníček Posledních pět let:
2008/09 - divize D (8. místo)
2009/10 - divize D (7. místo)
2010/11 - divize D (6. místo)
2011/12 - divize D (4. místo)
2012/13 - divize D (1. místo)
Největší úspěchy: 1. místo v divizi D (2013)
Oficiální web: www.hfktrebic.cz

Třebíč zahájila sezónu doma prohrou 1:2 v souboji se zábřežským Sulkem, následně přišla další porážka v Prostějově, ale v posledním vystoupení na domácí půdě HFK zvítězil nad do té doby neporaženým Hulínem 1:0. Naposledy tým z Vysočiny remizoval na hřišti Hlučína 1:1.

Třebíčské mužstvo má na povel kouč Libor Zelníček, mimochodem bývalý vynikající útočník Zbrojovky Brno. Ten se může opřít o služby gólmana Lukáše Zrzavého, ten je ale nyní ve stavu zraněných, a tak od začátku letošního ročníku chytá mladý brankář Martin Matiášek.

Obranu drží šikovný stoper David Komínek, v záloze hrají klíčovou úlohu fotbalisté ze Znojma. Na kraji kmitá hostující Tomáš Lukáš a hru tvoří Lukáš Podzemský, který do Třebíče před sezonou přestoupil. Nastoupit může také Ondřej Makiš, talentovaný ofenzivní fotbalista hostující ze Sparty Brno.

V útoku je nebezpečný mladý forvard Petr Florián a k ruce má čtyřiadvacetiletého Jiřího Zifčáka. Ten v Třebíči hostoval už na jaře a minimálně také na podzim v HFK působit formou hostování.

Opavští fotbalisté ovšem zůstávají v utkání, které startuje v sobotu 7. září v 16:30 na Horáckém fotbalovém stadionu, velkým favoritem.

Pokud nevyrazíte podpořit Slezský FC přímo do Třebíče, můžete být v obraze díky on-line přenosu na webu Onlajny.com.

Pravděpodobné sestavy:
  • HFK Třebíč: Matiášek – Š. Svoboda, Komínek, Havránek, P. Chalupa – Chlup, P. Svoboda – Lukáš, Podzemský, Makiš – Florián.
  • Slezský FC Opava: Godula – Hrabina, Švec, Dvorník, Keresteš – Metelka, Wirth, Sedláček, Schaffartzik – Komenda, Jurečka.
Porovnání soupeřů v letošní sezoně MSFL
HFK Třebíč Slezský FC Opava
HFK Třebíč 11. pozice v tabulce 3. SFC Opava
4 získané body 9
1 – 1 – 2 výhry – remízy – prohry 3 – 0 – 1
4:6 skóre 11:7

Stadion na mapě


Zvětšit mapu

Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies