oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
SFC U 11 v Mnichově

Velká paráda! Starší přípravka na turnaji v Mnichově

07.12.2017, autor Redakce
Opava – Letošní podzim byl pro hráče Slezského FC Opava U 11 opravdu pestrý. V září si na mezinárodním turnaji E.ON Cup v Českých Budějovicích kluci díky umístění vybojovali postup na další mezinárodní turnaj v německém Mnichově, který plně hradil pořadatel.

Jednalo se o halový turnaj se špičkovým evropským obsazením. Opavští mladíci se tak mohli konfrontovat s Bayernem Mnichov, Austrií Vídeň, FC Basilej, VfB Stuttgart, 1. FC Norimberk, Fotbalovou akademií Red Bull Salcburk, Feynoordem Rotterdam a dalšími.

Nakonec se nepodařilo postoupit do vyřazovací části, ale i přesto to byl vynikající zážitek, který vyvrcholil návštěvou Allianz Areny, domácího stadionu Bayernu Mnichov.

„Kluci si účast zaslouženě vybojovali už na turnaji v Českých Budějovicích. Zpočátku nás malinko mrzelo, že pojedeme do Mnichova na turnaj v hale, protože jsme se kvalifikovali z venkovního turnaje a raději bychom hráli venku,“ přiznal trenér Jan Hruška mladší.

Fotogalerie z turnaje »

Malé zklamání ale brzy vyprchalo. „I tak jsme se neskutečně těšili a po zjištění losu, že turnaj zahajujeme prvním zápasem proti Bayernu Mnichov, jsme byli o to nažhavenější. Na turnaji jsme byli nejpočetnější výpravou s nejširším realizačním týmem, protože s hráči odcestovalo celkem pět trenérů z kategorií přípravek SFC Opava,“ pokračoval Hruška.

„Musím říct, že zážitek to byl opravdu silný. Bohužel pro nás se hrálo s mantinely, na což z českých hal nejsme zvyklí. Přesto jsme měli možnost poměřit naše dovednosti s evropskou mládežnickou špičkou. Měli jsme to štěstí, že jsme se konfrontovali jak s Bayernem Mnichov, který skončil na turnaji na 3. místě, tak i s celkovým vítězem VfB Stuttgart,“ poznamenal opavský kouč.

„Troufám si tvrdit, že mezi našimi hráči a soupeři nebyl žádný markantní rozdíl. Nejvíce jsme se prali s prostředím a se způsobem hry o mantinely, což se projevilo i na výsledcích. I tak jsme si odvezli spoustu zážitků a hlavně poznatků, které se budeme snažit zužitkovat při práci s opavskou mládeží,“ uzavřel své hodnocení Jan Hruška mladší.

K vystoupení opavských nadějí se vyjádřil také generální manažer Slezského FC Opava Alois Grussmann:

„Celému ročníku 2007, respektive kategorii U 11 gratuluji k fantastickému úspěchu. Kluci do Německa odcestovali díky výborným výkonům z kvalifikačního turnaje. Reprezentovali nejen město Opava, ale v podstatě celou Českou republiku. Velké díky patří trenérům, ale také rodičům za velkou podporu jejich dětí. Pevně věřím, že to nebyla zdaleka poslední akce, naopak. Věřím, že se naši hráči budou moci v budoucnu se zahraničními špičkami konfrontovat pravidelně.“

Vybraná utkání z turnaje:

SFC Opava – Bayern Mnichov 0:2, SFC Opava – Austria Vídeň 0:3, SFC Opava – Germering 1:2 (Haloda), SFC Opava – Augsburg 2:0 (Klimeš, Višňa), SFC Opava – FC Basilej 0:2, SFC Opava – VfB Stuttgart 0:3, SFC Opava – Gilching 1:1 (Višňa), SFC Opava – Feynoord Rotterdam 1:3 (Bořek Biniar)

Konečné umístění: 1. VfB Stuttgart, 2. FC Curych, 3. Bayern Mnichov, 4. FC Norimberk, 5. Red Bull Salcburk, 6. Feynoord Rotterdam ... 15. SFC Opava.

Slezský FC Opava na turnaji reprezentovali: Trenéři: Jan Hruška ml., David Sedlář, Martin Prohaszka, David Chmel, David Baier.
Hráči: Jakub Prohaszka, Petr Kutálek, Jonáš Gebauer, Štěpán Jiskra, Dominik Maitner, Tomáš Haloda, Miroslav Andrle, David Binar, Florián Višňa, Alex Klimeš, Bořek Binar, René Kožík, Jakub Pavlíček.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies