oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 27.9., 5.kolo
Jablonec 
od 15:30
 SFC Opava
Rozhovor – Jan Řezníček

Věřím, že s Karvinou uspějeme, hlásí Řezníček. Ve F:L se trefil poprvé

21.06.2020, autor Redakce | FOTO: František Géla, sfc.cz
Zlín - Svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži vykřesal jiskřičky naděje pro Slezský FC, když v závěru první půle sobotního duelu ve Zlíně snížil na 1:2. Žádný obrat se ale nedokal a Jan Řezníček společně s celým opavským týmem musel skousnout trpkou porážku 1:3.

„Nechytili jsme začátek a hned z prvního útoku jsme dostali gól, což pro nás teď není ideální, když hned dostaneme gól. Pak jsme se docela zvedli, snažili jsme se a mohli jsme vyrovnat. Po rohu jsem to tam dohrával. Škoda, že to nevyšlo. Zápas by se pak asi vyvíjel trochu jinak,“ uvědomuje si.

Právě Řezníček mohl krátce po gólu Džafiče srovnat, kdy po rohu hlavičkoval do protipohybu zlínského gólmana Stanislava Dostála. „Měl jsem to dát víc od něj. Neměl to tak těžké, protože jsem to dal přímo tam, kde stál. Přesouval se a já jsem ho trefil. Je to škoda. Pak jsme udělali další chybu a bylo to 2:0,“ štve Řezníčka.

Zdálo se, že je hotovo. Opavu pak ale nakopla právě jeho premiérová trefa ve FORTUNA:LIZE. „Dali jsme gól do šatny a mysleli si, že to můžeme zvrátit. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe, ale srazila nás ta standardka a gól na 3:1. Bylo to přitom lepší, ale ten gól nás zlomil. Při všech gólech jsme to domácím hodně ulehčili. Bohužel,“ lituje.

Jak viděl svou první prvoligovou branku? „Dobře jsme otočili hru křižným balonem. Běžel jsem do vápna, po souboji ke mně propadl míč a před gólmanem jsem to jen píchnul do brány,“ popisuje.

Už v úterý čeká opavské fotbalisty další náročná zkouška. Od 17.30 hodin se představí na půdě Karviné. „Připravíme se na ni. Hlavně musíme dobře zregenerovat. Věřím tomu, že uspějeme,“ uzavírá Jan Řezníček odhodlaně.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies