oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 4.4., 27.kolo
SFC Opava 
od  
 Bohemians 1905
Rozhovor s Tomášem Binarem

Vítězná šňůra? Snad ji chytíme, doufá Tomáš Binar

19.08.2013, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
O P A V A - Slezský FC v sobotu přehrál Žďár nad Sázavou tříbrankovým rozdílem, na kterém měl podíl také talentovaný záložník Tomáš Binar. Ten se sice dostal na hřiště až v 84. minutě, ale o tři minuty později nádherným lobem z dobrých třiceti metrů vstřelil pátý opavský gól.

Dvaadvacetiletý fotbalista nastoupil minulý týden v Olomouci v základní sestavě, bohužel se mu ale zápas nevyvedl a v sobotu už jej trenér Baránek posadil na lavičku. V 84. minutě to přišlo. Ze hřiště odešel Lumír Sedláček a nahradilo jej právě jeho fotbalové „dítě“ Tomáš Binar. Ten krátce nato využil chyby brankáře Žďáru a parádním lobem ze třiceti metrů upravil na 5:1.

„Nevím, jestli to byl úplně první dotek s míčem, ale udělali jsme velký tlak na balon, gólman udělal chybu a už nebylo moc těžké ho přelobovat. Stačilo ho jen přehodit, ale jsem za ten gól rád, protože i tohle se dá ve fotbale zahodit,“ pousmál se Tomáš Binar.

Kdo ví, třeba mu i tato vstřelená branka pomůže zpátky do základní sestavy. „Branka je pro hráče vždy zadostiučinění. Co se týče sebevědomí, je to super. Nebyl to ale jednoduchý zápas, je těžké hrát do plných, kdy soupeř zaleze. Z naší nervozity, že nemůžeme dát gól, pak plynou chyby. Důležité jsou ale nyní body, získali jsme tři, takže jsme svůj úkol splnili a doufám, že nyní chytíme vítěznou šňůru,“ přál si opavský odchovanec.

Slezský FC čeká ve středu pohárové utkání v nedalekém Hlučíně. „Na utkání se Žďárem bychom v Hlučíně rádi navázali. Chceme postoupit a přilákat do Opavy zvučného soupeře,“ deklaroval jasný plán Slezského FC tvořivý fotbalista.

V Hlučíně půjde o derby se vším všudy, na které se kromě fanoušků těší speciálně také opavský ofenzivní záložník, který na hřišti pod silem půlroku hostoval. „Hlučín má svou kvalitu, zápas beru jako speciální. Půlroku jsem tam hrál, takže tam mám plno kamarádů jak z řad hráčů, tak z jiného soudku (úsměv). Navíc je to derby – pro diváky i samotné hráče jistě zajímavý zápas. Doufám, že dostanu šanci a nějaké minuty ve středu odehraju,“ uvedl technicky dobře vybavený středopolař.

V neděli pak čeká na Slezský FC výjezd do Břeclavi. „Břeclav je těžký soupeř, každý rok hraje v MSFL nahoře a dokáže porazit kohokoliv,“ zvedl varovný prst Tomáš Binar.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies