oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

West: Dnes bychom si remízu zasloužili

19.05.2022, autor Redakce
Opava – V prvním zápase baráže o první ligu byli opavští více než vyrovnaným soupeřem pražským Bohemians. Přes svou herní převahu však branku vstřelit nedokázali, a proto do odvetného utkání si veze Bohemians Praha 1905 výhru 0:1.

„V prvé řadě bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří vytvořili vynikající atmosféru. Za rok svého působení jsem dnes poprvé zažil tu pravou opavskou atmosféru a kdybychom dali gól, tak si myslím, že by na konci stadion spadl,“ začal své hodnocení trenér Roman West.

„Mrzí mě, že nedokážeme dotáhnout naše gólové situace do zdárného konce. Zápas jsme nezačali vůbec dobře. Dostaneme balón za obranu a je z toho rohový kop. Ten potom může proměnit Puškáč a my se z toho nepoučíme a následně dostaneme branku ze špatné rozehrávky. Naštěstí jsme se z toho oklepali a v průběhu zápasu jsme se neustále zlepšovali. V prvním poločase jsme měli dvě velké příležitosti jak Rataje, tak Šiguta. Neustále jsme zvyšovali náš tlak a přebírali jsme otěže zápasu. Od 60. minuty jsme už byli jasně lepší a měli další gólové šance. Matěj Helešic trefil tyčku, Žídek to měl na hlavě. V samotném závěru jsme mohli vyrovnat po centru na zadní tyč, kdy to naši dva hráči zavírali a nebo po následné střele Celby z úhlu. Dneska bychom si remízu zasloužili. Nezbývá než věřit, že v Praze bude z každé naší střely gól,“ pokračoval West.

„Dnes se ukázalo, že jsme minimálně vyrovnaným soupeřem prvoligovému týmu. Zároveň jsme stejně dobře trénovaní, ne-li lépe. Proto jsem věděl, že s přibývajícím časem budeme mít daleko více ze hry a budeme lepší, než soupeř,“ pokračoval trenér opavských.

„Bohemka se dnes dostala do minima šancí a dokázala vsítit jednu branku. My jsme jich měli několik a nedokázali jsme proměnit žádnou. V produktivitě nás dnes soupeř předčil. Takhle se prostě hraje liga a pokud chceme být úspěšní, tak musíme tady toto zlomit,“ ukončil své hodnocení dnešního utkání trenér opavských Roman West.

„Velkou otázkou do odvety zůstává psychické rozpoložení obou týmů. My jsme ve Vlašimi nepodali vůbec dobrý výkon a dneska to bylo diametrálně odlišné. Je otázka, jak ten zápas chytneme. Kdyby se hrálo zítra, tak jsem přesvědčen, že ho vyhrajeme. Neděle je však ještě za nějaký čas a záleží, jaké bude rozpoložení obou mužstev. Bude rozhodující, kdo vstřelí první branku. Pokud se nám to podaří, tak to Bohemka nebude mít vůbec jednoduché,“ uvedl trenér West k odvetě.