oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 1
SFC Opava 0
pátek 19.8., 4.kolo
SFC Opava 
18:00
 Vyškov

West: Hráči podali velmi slušný výkon

01.07.2022, autor Redakce
Opava – Opavští fotbalisté se na úvod představili proti Spartě. V zápase, který skončil 3:0 pro domácí Spartu však hráči nepodali vůbec špatný výkon. Zápas zhodnotil trenér opavského týmu, pan Roman West.

„Přirozeně byla Sparta v dnešním utkání lepším týmem. V prvním poločase nám vstřelila dvě branky a dvakrát zvonilo břevno. V druhém poločase bych řekl že druhá sestava pracovala o něco lépe, závěru jsme měli velkou šanci, kterou Pikul bohužel neproměnil,“ začal své hodnocení trenér Roman West.

„Je třeba zmínit, že jsme dnes nastoupili proti jednomu z nejlepších mužstev u nás, které nastoupilo v nejsilnější sestavě, kterou má momentálně k dispozici. V určitých situacích jsme se soupeře dokázali držet a některé situace byly z našeho pohledu velmi dobré. A to je to s čím musíme pracovat dál v přípravě směrem do ligy,“ pokračoval West.

„Do zápasu jsme vstoupili s dvěma odlišnými sestavami, kdy se vytočilo devatenáct hráčů včetně brankářů. Jen Jirka Janoščín odehrál celé utkání, což pro nás byl takový vztyčný bod. Byli tam někteří kluci, kteří se posunuli z B-týmu, byli tam i jiní mladí hráči, kteří zde jsou na zkoušku. My jsme se snažili poskládat sestavy tak, aby byly rovnocenné, samozřejmě pro některé to bylo o něco složitější, protože dříve nastupovali v divizi nebo ve třetí lize. Je nutno podotknout, že nikdo nezklamal v dnešním utkání. S takovou optikou je třeba se na dnešní utkání se Spartou dívat a hráči podali velmi slušný výkon,“ uvedl Roman West.

„Bylo vidět, že když jsme důsledně presovali a dostupovali hráče, tak to Spartě v určitých pasážích dělalo problémy. My jsme měli spoustu zisků, ze kterých jsme však nedokázali vytěžit kýženou branku. Je to obrovská škoda pro kluky, protože by si ve druhém poločase zasloužili hrát 0:0 nebo 1:1,“ uzavřel své hodnocení trenér opavských Roman West.