oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 19.5., BAR1
SFC Opava 0
Bohemians 1905 1
neděle 22.5., BAR2
Bohemians 1905 
16:00
 SFC Opava

West: Jsem rád, že se nám zápas podařilo dotáhnout do vítězného konce

15.01.2022, autor Redakce
Opava – Po náročném prvním týdnu zimní přípravy čekala na svěřence trenéra Romana Westa první prověrka v podobě přípravného zápasu s rezervou olomoucké Sigmy.

„Hráli jsme na dvě sestavy. V prvním poločase jsme se zaslouženě dostali do vedení po přímém kopu Pikula a hlavičce Kramáře. Celý poločas jsme byli více na míči a měli územní převahu. Měli jsme tam i spoustu dalších standartních situací i centrů ze hry do pokutového území, zároveň jsme se i několikrát dobře dostali po kombinaci do šestnáctky, ale chybělo nám lepší řešení finální fáze," uvedl Roman West.

„Do druhé půle jsme prostřídali vlastně celou sestavu. Řekl bych, že i ve druhém poločase jsme měli míč častěji na kopačkách a měli tam zajímavé situace. Jednoznačně největší šanci měl po přihrávce Ščudly Rataj, který nás mohl dostat do vedení, ale bohužel neproměnil. Každopádně jsem rád, že se nám zápas nakonec podařilo dotáhnout, díky gólu Didiby, do vítězného konce," těšilo trenéra Slezského FC.

„Co se týče nových hráčů, tak určitě budou potřebovat čas, aby si zvykli na nový styl hry a spoluhráče. Musíme být trpěliví. Je třeba přihlédnout k tomu, že jsme za pět dní měli devět náročných tréninkových jednotek, takže hráči aktuálně v zápase pracují pod velkou únavou. Uvidíme, jak to bude vypadat, až z nich únava spadne," dodal West.

„Jinak jsem velice spokojen s prvním týdnem přípravy, jelikož vše co jsme si naplánovali jsme udělali. Jak jsem již říkal, tak kluci měli celkem devět tréninkových jednotek, přičemž měli dva velice náročné běžecké tréninky, které odběhali ve výborných časech. Zároveň se nám tam podařilo zakomponovat i silové a herní tréninky, ve kterých kluci vypadali v různých herních cvičeních hodně dobře. Takže spokojenost tam je a jsem rád, že nakonec přišel i výsledek," uzavírá Roman West.