oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

West po výhře v Ústí nad Labem: Fantazie! Hráči ukázali srdce

19.11.2021, autor Redakce
Ústí nad Labem – Po povedeném utkání na severu Čech nemohl být spokojenější. Střevní viróza, která se v týdnu prohnala opavskou šatnou, pořádně zamotala hlavu trenérovi Romanu Westovi. Ten neměl ani zdaleka k dispozici kompletní kádr, přesto jeho tým zápas na půdě Ústí nad Labem zvládl skvěle a zapsal třetí vítězství v řadě.

„Drželi jsme to v tajnosti, aby soupeř nenabil většího sebevědomí, ale dva dny před zápasem jsme vůbec netrénovali. Patnáct hráčů mělo střevní virózu. Ve čtvrtek jsme to dávali dohromady na lehkém tréninku, ale spíš jsme se chystali takticky než kondičně,“ prozrazuje opavský kouč Roman West.

Ten měl k dispozici značně okleštěný kádr. „V sestavě byla spousta změn. Nehráli Pepa Celba, Joss Didiba nebo náš nejlepší střelec Mates Helešic, ale museli jsme si s tím poradit a kluci se semkli,“ těší trenéra Slezského FC.

„Kluci ukázali srdce a charakter. Za stavu 2:0 jsme navíc měli spoustu slibných brejků. Mohli jsme rozhodnout a vyhrát i vyšším rozdílem. Hráčům patří obrovské poděkování za to, jak to zvládli. Byla to paráda, fantazie,“ pochvaluje si West. „Všem hráčům patří obrovská pochvala. Klobouk dolů před nimi, protože podali heroický výkon,“ dodává jedním dechem.

Sám utkání opět hodně prožíval, v závěru mu rozhodčí Berka dokonce udělil žlutou kartu. „Některé situace jsem zkrátka viděl jinak. I když se vede 2:0, pořád nechceme dostat gól, abychom se vyhnuli tlaku soupeře. Za mě je výsledek 2:0 pořád otevřený. Dostanete gól na 1:2 a v 90. minutě se může stát úplně cokoliv, takže to bylo pořád hektické,“ uzavírá Roman West.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies