oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 12.7., Nad
Teplice 
od 15:00
 SFC Opava
Úspěchy žáků U14

Žáci kategorie U14 úspěšní na turnajích

03.02.2014, autor Redakce
O P A V A - Opavští žáci U14 se před týdnem zúčastnili dvou turnajů a vedli si výborně. V Hlučíně naděje Slezského FC zvítězily, v Brně braly třetí místo.

Turnaj v Hlučíně

Turnaje se zúčastnilo devět týmů ve dvou skupinách a následně se hrálo o umístění. Slezský FC na úvod porazil rezervu Vítkovic 1:0, pak remizoval s Frýdkem-Místkem 2:2 a uspěli i proti Hradci nad Moravicí po výsledku 4:0. Ve finále si to Opavští rozdali s áčkem Vítkovic a vyhráli v poměru 3:1.

„Opavští hráči měli trošku horší začátek, kdy se jim příliš nedařilo střelecky, ale herně utkání vypadalo velmi dobře. Až na utkání s Frýdkem, kdy došlo k podcenění soupeře (o rok mladší kluci), který byl ovšem velmi kvalitní, odehráli hráči SFC velmi povedený turnaj. Snažili se o konstruktivní hru, založenou na individuálním obcházení soupeřů. Základem bylo sebevědomí všech hráčů ve většině situacích. Díky tomu si dokázali vytvářet dobré příležitosti po pěkných individuálních, ale také kombinačních akcích,“ řekl po turnaji kouč opavské čtrnáctky Jan Doseděl.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen hráč SFC Jan Vyklický.

Zápasy SFC Opava

  • SFC Opava – Vítkovice B 1:0
  • SFC Opava – Frýdek-Místek 2:2
  • SFC Opava – Hradec nad Moravicí 4:0
  • finále: SFC Opava – Vítkovice A 3:1

Sestava SFC Opava na turnaji: Vyklický, Veselý, Bitomský, Bolacký, Kostera, Souček, Skopalík, Harazim, Elbel, Katschmarz.

Turnaj v Brně

V Brně se utkala šestice mužstev, které hrály systémem každý s každým. Začátek turnaje opavským barvám vyšel, když porazily výběr OFS Brno-východ 3:0 a Kuřim v poměru 3:1. Následně přišla prohra s áčkem Sparty Brno 0:3, nad béčkem téhož klubu Opavští vyhráli 4:1 a v posledním utkání podlehli Líšni 3:5. Slezané se tak nakonec umístili na třetí příčce.

„Hráči SFC se ve všech utkáních snažili o útočnou hru, která se jim dařila ve většině utkání. Jediným nepodařeným utkáním bylo utkání se Spartou Brno A, kdy hráči pojali utkání velmi vlažně a soupeř toho dokázal využít,“ uvedl trenér Doseděl a pokračoval:

„Nejlepším utkáním bylo poslední s Líšní, i přes to, že ho hráči SFC prohráli. Museli totiž hrát proti soupeři, který se jenom bránil, a o výsledku rozhodla smůla při zakončování pěkných akcí hráčů Slezského FC.“

Nejlepším brankářem byl vyhlášen David Škuta z SFC Opava a nejlepším hráčem opavský Pavel Červeňák.

Zápasy SFC Opava

  • SFC Opava – OFS Brno-východ 3:0
  • SFC Opava – Kuřim 3:1
  • SFC Opava – Sparta Brno A 0:3
  • SFC Opava – Sparta Brno B 4:1
  • SFC Opava – Líšeň 3:5

Sestava SFC Opava na turnaji: Škuta, Dostál, Blažej, Šimeček, Koschatzký, Veřmířovský, Manderla, Fusek, Bartusek, Červeňák.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies