oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 25.8., 7.kolo
Plzeň 
od 16:30
 SFC Opava
Očima trenéra Skuhravého

Zátěž chceme rozložit, říká kouč Skuhravý. Nasadí Pospěcha?

07.05.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Slezský FC v sobotním derby přemohl Vítkovice. Trochu se štěstím, ale hlavní jsou tři body. Opavští se tak stále vezou na vítězné vlně – vyhráli už čtyřikrát za sebou. Jak sobotní duel viděl opavský trenér Roman Skuhravý?

„Začátek utkání nám vyšel. Rychle jsme vstřelili gól a je škoda, že se nám pak nepodařilo přidat další branku. Dvě situace po ní jednoznačně volaly,“ mrzí opavského kouče Romana Skuhravého. Pak ale aktivita Slezanů ustala a hosté v závěru první půle zničehonic srovnali po hlavičce Fialy. „Byl tam problém při přebírání hráčů ve vápně,“ všiml si trenér SFC.

Bylo jasné, že po změně stran bude Slezský FC čekat dobývání vítkovické obrany. „Věděli jsme, že Vítkovice budou chtít výsledek udržet. Nehráli jsme dobře, z naší strany tam byla hektika,“ kroutí hlavou.

Ostravané navíc zahrozili z brejků. „Soupeř si vytvořil ojedinělou šanci, ale ta byla veliká. Nakonec jsme si došli pro vítězství díky standardní situaci. Vyšla nám. Konečně jsme si jí pomohli. V závěru nás pak podržel brankář Fendrich,“ chválí Skuhravý.

Teď míří Opavští na půdu Třince, kde hrají už ve středu. Následuje domácí duel s Varnsdorfem. „Ve středu i v sobotu nás čeká bojovně naladěný soupeř, jakým teď byly Vítkovice. Myslím, že jsme pro naše soupeře velkou výzvou. Hlavně tím, že jsme se dostali do finále poháru,“ myslí si.

„Jedna věc mi ale vrtá hlavou. Během dvou týdnů zvládneme zápasy kondičně skvěle. Pak přijde jedno utkání v týdnu a máme kondiční propad. Musím to probrat s fyziologem,“ dodává.

Je jasné, že sestava dozná změn. „Vyplácí se nám to. Zátěž chceme rozložit mezi více hráčů. Kvalita kádru na to tu je,“ pokračuje opavský trenér. Ve hře je i návrat uzdraveného Zdeňka Pospěcha, který strávil derby s Vítkovicemi na lavičce. „Kdybychom vedli 2:0, nebo 3:0, dám ho tam. Pro Zdenu je důležité, aby získal herní praxi a my mu ji chceme dát,“ uzavírá Roman Skuhravý.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies