oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 3.10., 6.kolo
SFC Opava 
od 16:30
 Teplice
Rozhovor – Lukáš Železník

Železník dal první gól za Opavu: Důležité je, aby to padalo v lize

10.02.2020, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – V zimní přípravě toho moc neodehrál, v generálce proti Třinci odehrál hodinu a vstřelil první branku v dresu Slezského FC. Útočník Lukáš Železník už se těší na ostrý start jarní části FORTUNA:LIGY. V jejím úvodu Opavští doma vyzvou plzeňskou Viktorii.

„Jsem rád, že jsem konečně nastoupil na víc než jeden poločas, protože když jsem přišel, odtrénoval jsem asi tři tréninky na umělce a měl jsem menší problém s kolenem. Moc jsem toho neodehrál. Tentokrát už jsem byl na hřišti šedesát minut,“ pochvaluje si Železník.

Ten v generálce s Třincem po půlhodině hry vyrovnal na 1:1. „Gól jsem dal, takže jsem spokojený, ale spálená šance po centru Žiďase… To se musí dávat,“ uvědomuje si zkušený útočník. „Důležité je, aby to pak padalo hlavně v lize,“ dodává jedním dechem.

Jak se sžívá s opavským mužstvem? „Když jsem tady byl první týden, spíš jsem se jen rozkoukával. Pak jsme odjeli na soustředění na jih Moravy, kde jsem byl s kluky v podstatě čtyřiadvacet hodin denně. Dobře jsme se seznámili a musím říct, že je tady skvělá parta. Na hřišti už si to začíná sedat. Věřím, že nahrajeme body, které potřebujeme,“ hlásí Lukáš Železník.

Ve Slezsku mu s adaptací pomáhá i parťák Josef Hnaníček, jenž naposledy také působil ve Zlíně. „Když jsem řešil s panem Grussmannem příchod do Opavy někdy před Vánocemi, bavil jsem s Pepou o tom, jestli by také nechtěl do Opavy. On říkal, že zatím neví a nakonec tady byl dřív než já,“ usmívá se borec, jenž v nejvyšší soutěži kopal kromě Zlína za pražskou Slavii i Mladou Boleslav.

„Jsem moc rád, že je tady Pepa se mnou. Bydlíme spolu na hotelu. Jsme taková nerozlučná dvojka stejně jako ve Zlíně,“ doplňuje Lukáš Železník.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies