oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.1., příp.
SFC Opava 
10:30
 Uničov

Zpátky do akce! Slezský FC změří síly s pardubickým nováčkem

06.11.2020, autor Redakce
Opava – Fotbalisty Slezského FC čeká po více než měsíční pauze další ligový zápas. Opavští míří do Prahy, kde se představí v duelu s Pardubicemi. Zápas je na programu v sobotu 7. listopadu od 14 hodin.

Slezané se v sobotu ukážou v legendárním Ďolíčku, s Bohemkou ale hrát nebudou. Vršovický stadion se totiž stal azylem pardubických fotbalistů, jejichž současný stadion Pod Vinicí nesplňuje podmínky nejvyšší soutěže. V Pardubicích plánují stavět, do té doby ale musí hrát jinde.

Východočeši vstoupili mezi elitu skvěle – z šesti utkání třikrát zvítězili, s mistrovskou Slavií uhráli cenný bod. „Je velkým překvapením, že Pardubičtí mají deset bodů, ale jsou už třetím rokem při sobě. Jsou sehraní, zarputilí a dobře organizovaní, což se jim vyplácí,“ říká na adresu sobotního soupeře opavský kouč Radoslav Kováč.

„Na druhou stranu, my jsme vyhráli poslední zápas s Teplicemi. Chtěli bychom na něj navázat a uspět i proti Pardubicím. Víme, že to bude těžké utkání, ale porveme se o dobrý výsledek,“ slibuje.

V čem ze strany pardubického celku, ve kterém působí i bývalý opavský obránce Tomáš Čelůstka, hrozí největší nebezpečí? „Mají zkušeného Černého a kolem něj kluky, na které to sklepává či na ně prodlužuje balony. Jsou to hráči s dobrým pohybem, kteří dobře rotují a chodí za obranu. Není to ale mančaft jednotlivců, gól může dát kdokoliv,“ tvrdí Kováč.

Opavští fotbalisté ve čtvrtek odpoledne úspěšně prošli PCR testy a do hlavního města vyrazí takřka kompletní. „Už se moc těšíme. Je to už měsíc, kdy jsme hráli poslední zápas. Kvitujeme, že opět můžeme hrát. Věřím, že jsme dobře připraveni,“ doplňuje trenér Slezského FC.

Sobotní duel ve vršovickém Ďolíčku startuje ve 14 hodin.