Divoká premiéra! Duel s Vlašimí nabídl šest gólů, body se dělily

24. 7. 2021
3:3 (1:2)
FC Sellier & Bellot Vlašim

Branky: 11. Helešic, 54. Rychlý, 78. Darmovzal – 30. Blecha, 41. Křišťan, 90+4. Alijagič.
Rozhodčí: Hanousek – Mikeska, Bureš.
ŽK: Celba, Digaňa – Svoboda, Hošek, Alijagič.
ČK: 29. Celba.
Diváci: 1 233.

Digaňa – Celba, Helebrand (77. Večerka), Hnaníček, Janoščín – Didiba, Tiéhi – Šigut (70. Pikul), Holík (46. Rychlý), Helešic (77. Kadlec) – Kramář (64. Darmovzal). Trenér: Roman West.

Vágner – Hošek (84. Janda), Broukal, Breda, Svoboda – Blecha, Rigo (64. Alijagič) – Višinský, Křišťan, Zinhasovič (84. Kozel) – Zlatohlávek (77. Červenka). Trenér: Martin Hyský.

Opava – Úvodní zápas nového soutěžního ročníku s Vlašimí byl pořádně hektický. Slezský FC vedl po trefě Matěje Helešice, Středočeši ovšem skóre ještě do první půle otočili. Opavští, kteří hráli přes hodinu v deseti, získali náskok zpět, jenže výběr kouče Hyského v nastavení srovnal na konečných 3:3.

Slezané, kteří do utkání nastoupili v totožné sestavě jako v generálce s polským GKS Tychy, začali skvěle. Hned v úvodu mohli jít do vedení po nádherné akci, kdy Šigut zpětnou přihrávkou poslal míč do vápna, Holík ho pustil na Helešice, jehož ránu zastavilo břevno.

Opavské křídlo si náladu zlepšilo o chvilku později. Holík byl faulován v šestnáctce a nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Krátce nato mohl přidat druhý zásah Tiéhi, ale z dobré pozice napálil balon těsně vedle pravého horního rohu brány.

Pak přišla pro domácí studená sprcha. Celba ve vápně fauloval, a protože už jednu žlutou kartu měl, ve 29. minutě byl vyloučen. Blecha pokutový proměnil a bylo srovnáno, to ale nebylo vše. V závěru první půle se do skákavého míče opřel Křišťan a ranou zpoza šestnáctky otočil skóre – 1:2.

Opavští se ocitli ve složité situaci, ale i přes početní nevýhodu byli aktivní směrem dopředu. V 54. minutě byli za svou snahu odměněni vyrovnávací brankou, když Helešicovu ránu vyrazil Vágner přímo do míst, kde číhal Rychlý, jenž propasíroval míč do sítě – 2:2.

Městské sady byly na nohou, a pak to přišlo. Střídající Darmovzal nebyl na hřišti ještě ani čtvrthodinku, pak si navedl míč na osu hřiště a povedenou střelou strhl vedení zpátky na stranu Opavy.

Pojistku mohl přidat Kadlec, ale přečíslení nevyřešil dobře a nepřesnou střelou minul vlašimskou bránu. Když už se zdálo, že Slezané těsný náskok uhájí, udeřil tým zpod Blaníku. Po nedůrazu ve vápně se míč dostal Alijagičovi, jenž brankou na 3:3 rozhodl o dělbě bodů.